:

Yusen Logistics rozwija swoje usługi na Pomorzu

Yusen Logistics, globalny operator logistyczny z japońskim kapitałem, należący do NYK Group, wynajął 12 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym, którego właścicielem i deweloperem jest firma Goodman. W procesie poszukiwania optymalnej lokalizacji oraz negocjowania warunków kontraktu firmie Yusen doradzali eksperci JLL.


fot. mat. pras.

Yusen Logistics specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach logistycznych m.in. w obszarze transportu (dedykowane rozwiązania np. Control Tower z pełnym wsparciem IT), usług magazynowych (dostosowane do konkretnych potrzeb projekty dla średnich i dużych klientów oraz projekty dla sektora handlowego, które charakteryzują się głównie krótkim czasem realizacji oraz znacznym wolumenem) oraz kompleksowych i zaawansowanych usług celnych głównie dla firm produkcyjnych i dystrybucyjnych.

– Yusen sukcesywnie powiększa swoją sieć magazynów, które są zlokalizowane w różnych częściach  Polski - od Dolnego Śląska, poprzez Toruń aż do Pomorza. Obecność w Pomorskim Centrum Logistycznym w Gdańsku z pewnością ułatwi realizację kompleksowych procesów w obszarze spedycji morskiej oraz logistyki kontraktowej oraz wpłynie na dalszy rozwój biznesu firmy. Tym bardziej, że inwestycja jest zlokalizowana tuż przy Porcie Kontenerowym w Gdańsku, co będzie stanowić duże udogodnienie dla większości partnerów biznesowych firmy Yusen – komentuje Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

– Pomorskie Centrum Logistyczne cały czas rozwija się dzięki dużemu zainteresowaniu klientów takich jak Yusen – wymagających najlepszego dostępu do międzynarodowej sieci transportowej. Obecnie realizujemy tu kolejny budynek o powierzchni 25 000 mkw., który powstaje zgodnie z najwyższymi standardami Goodman, a także wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie „Very Good”. W sąsiedztwie istniejących hal wciąż dysponujemy bankiem ziemi, który umożliwia nam rozbudowę parku do niemal pół miliona metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni logistycznej – mówi Jarosław Czechowicz, Country Manager Goodman Poland.

Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to multimodalny park magazynowy łączący Polskę z innymi krajami poprzez transport kolejowy, drogowy i morski. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu głębokowodnego DCT - największego i najnowocześniejszego terminalu kontenerowego w Polsce obsługującego m.in. regularne połączenia towarowe z głównymi portami Azji. Kompleks jest zlokalizowany w odległości 9 km od centrum Gdańska i 23 km od Międzynarodowego Lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Dojazd do magazynów zapewniają drogi ekspresowe S6 i S7 oraz autostrada A1.