:

Światowy dystrybutor sprzętu IT dołączy do MLP Pruszków II

Firma JLL reprezentowała dystrybutora sprzętu IT światowych marek, który wprowadzi się do parku logistycznego MLP Pruszków II. Firma Ingram Micro będzie korzystać z ponad 3,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.


fot. mat. pras.

Ingram Micro podpisała umowę ma wynajem nowoczesnej powierzchni magazynowej ok. 3500 m kw. w parku logistycznym MLP Pruszków II. Z tego na cele magazynowe dedykowanych jest 3240 m kw., a dodatkowe 250 m kw. to powierzchnie socjalne i biurowe. Gotowy obiekt zostanie przekazany najemcy w lutym 2020r.

– Decyzja o relokacji Ingram Micro do MLP Pruszków II była związana z aktualnymi potrzebami firmy. Nasz klient poszukiwał większej powierzchni magazynowej i biurowej. Firma MLP odpowiedziała na te oczekiwania, realizowany przez nią w sąsiedztwie Pruszkowa magazyn dał naszemu klientowi dużą elastyczność na etapie dostosowania przestrzeni pod konkretne jego wymagania, co stanowiło duży atut tej lokalizacji – komentuje Norbert Kowalczyk, Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.

Ingram Micro to dystrybutor sprzętu IT i urządzeń mobile światowych marek. W świecie szybko rozwijającej się technologii Ingram Micro modernizuje swoje działania, technologię i infrastrukturę tak aby zapewnić swoim klientom najwyższy poziom obsługi.

– Elastycznie podchodzimy do potrzeb każdego najemcy. Za każdym razem dopasowujemy obiekty do indywidualnych wymagań i specyfiki działania podmiotów korzystających z naszej oferty – podkreślił Tomasz Pietrzak, Senior Leasing Manager w MLP Group S.A.

Centrum logistyczne MLP Pruszków II położone jest w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Powstaje na działce 72 ha z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję, a docelowa powierzchnia parku to 292 tys. m kw.

Na teren parku prowadzą dwie drogi wjazdowe. Jedna z nich wychodzi bezpośrednio na oddaną niedawno do użytkowania obwodnicę wsi Moszna. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami.

Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W MLP Pruszków II działa również stacja wynajmu rowerów Nextbike, a pracownicy mają zapewniony bardzo dogodny dojazd dzięki przystankowi autobusowemu znajdującemu się na terenie parku. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.