Sosnowiec strategiczny dla rozwoju DSV Solutions

Firma DSV Solutions przedłużyła i rozszerzyła umowę najmu w parku magazynowym Panattoni Park Sosnowiec oraz zdecydowała o otworzeniu drugiego oddziału w centrum Goodman Sosnowiec. Łącznie w tym mieście DSV Solutions będzie zajmować 20 tys. m kw. powierzchni magazynowej. W renegocjacji warunków kontraktu oraz poszukiwaniu nowej lokalizacji DSV Solutions doradzali eksperci JLL.


Oddział DSV Solutions w Panattoni Park Sosnowiec, który jest dedykowany projektom z obszaru automatyki przemysłowej i obsługi just-in-time, po ekspansji zajmuje 10 tys. m kw. Z kolei nowa lokalizacja firmy, która obejmuje powierzchnię 10 tys. m kw. w inwestycji Goodman Sosnowiec, zostanie otworzona z myślą o projekcie z sektora motoryzacyjnego dla globalnego producenta części zamiennych. Start oddziału jest planowany na początek drugiego kwartału 2018 r.

– Sosnowiec to jedna ze strategicznych lokalizacji wspierających dynamiczny rozwój DSV Solutions. Cały czas rozszerzamy zarówno portfolio naszych klientów, jak i zakres świadczonych usług. Nasza uwaga koncentruje się również na zwiększaniu zaawansowania procesów logistycznych obsługiwanych przez firmę. To świetna wiadomość dla zespołu DSV Solutions, który dzięki dynamicznej ekspansji ma możliwość ciekawej i rozwojowej pracy dla prestiżowych klientów – tłumaczy Rafał Pawłowski, Dyrektor Regionu Południe, DSV Solutions.

– Górny Śląsk to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej konkurencyjnych rynków magazynowych w Polsce. Region charakteryzuje się wysoką podażą powierzchni, atrakcyjnymi stawkami czynszowymi i rozwiniętym rynkiem pracy. To przyciąga najemców poszukujących lokalizacji wspierających dynamiczny rozwój biznesu – komentuje Mateusz Iłowiecki, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.

Kompleksy magazynowe firm Panattoni i Goodman w Sosnowcu to nowoczesne inwestycje umożliwiające elastyczne kształtowanie modułów magazynowo - biurowych w oparciu o specyficzne potrzeby najemców. Dużym atutem jest również lokalizacja obu parków umożliwiająca bezpośrednie połączenie z drogą ekspresową S1, łączącą teren z autostradami A4 i A1, co gwarantuje dobre warunki do krajowej i międzynarodowej dystrybucji towarów.


Mateusz Iłowiecki