Serioplast wprowadza się do magazynu Hillwood Kutno

Serioplast wynajął 4086 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowej w parku logistycznym Hillwood Kutno. Działalność w nowej lokalizacji najemca rozpocznie jeszcze w tym miesiącu. Nowa powierzchnia zostanie wykorzystana na magazynowanie oraz działania logistyczne. W transakcji doradzali eksperci JLL.


fot. magazyny.pl

Serioplast to globalny producent sztywnych opakowań z tworzyw sztucznych dla największych firm z branży FMCG na rynkach: środków czystości, higieny osobistej oraz żywności. Zakład produkcyjny Serioplast znajduje się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zaledwie 3 km od centrum magazynowego Hillwood Kutno.

Park logistyczny Hillwood Kutno oferuje najemcom łącznie ponad 32 600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej klasy A. Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie zjazdu „Kutno”, przy autostradzie A1, w odległości zaledwie 10 minut jazdy od skrzyżowania autostrad A1 i A2. Jednocześnie centrum magazynowe oddalone jest tylko 7 km od centrum miasta. W obiekcie zostało do wynajęcia jeszcze 11 680 mkw. powierzchni

– Doskonałe położenie oraz infrastruktura komunikacyjna Kutna sprawiają, że jest ono bardzo dobrym wyborem dla najemców z wielu branż, m.in. dla firm produkcyjnych, logistycznych, handlowych oraz z sektora e-commerce.  Niewątpliwą zaletą Kutna, obok lokalizacji, jest również bardzo dobry dostęp do wykwalifikowanych pracowników – mówi Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska.

Atutem lokalizacji jest również znajdujący się w Kutnie nowoczesny terminal kontenerowy – PCC Intermodal, który umożliwia sprawną obsługę ładunków napływających z Europy Zachodniej, ze Wschodu, z Chin, a także przez porty morskie – na trasie: północ-południe (korytarz Bałtyk-Adriatyk).

- Umowa najmu firmy Serioplast w obiekcie Hillwood Kutno bardzo dobrze ilustruje utrzymujący się wysoki popyt na świetnie zlokalizowane powierzchnie magazynowe klasy A. Cieszymy się, że pomogliśmy naszemu klientowi w wyborze optymalnej dla jego działalności nieruchomości logistycznej i mamy nadzieję, że nowa lokalizacja magazynowa będzie aktywnie wspierać biznes Serioplast – komentuje Tomasz Mika, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL.
Tomasz Mika