Ponad 11 tys. mkw. dla e-commerce w Panattoni Park Szczecin

Firma Pierce AB wynajęła ponad 11 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w Panattoni Park Szczecin. Blisko 10 200 mkw. przeznaczone zostanie na magazyn, zaś ponad 800 mkw. zajmą biura. W podpisaniu umowy pośredniczyła agencja doradcza JLL.


Pierce AB to największy szwedzki operator sprzedaży internetowej części, wyposażenia i odzieży motocyklowej. - Jako lider branży e-commerce wiemy, jak ważny jest czas dostawy. Przeniesienie naszego centrum dystrybucyjnego do Szczecina pozwoli nam na jeszcze sprawniejszą obsługę przesyłek dla klientów w całej Europie – mówi Obral, Country Manager Pierce AB. Jak dodał kluczowym aspektem, który zaważył na wybraniu właśnie tej lokalizacji była jej bliskość w stosunku do rynków Skandynawskich oraz Europy Zachodniej.

- Cieszymy się ze współpracy z Pierce AB, która przebiegała bardzo pomyślnie. Mamy nadzieję, że zakończony projekt magazynowy przyczyni się do wzmocnienia pozycji naszego klienta na rynku oraz usprawni jego łańcuch dostaw - mówi Michał Śniadała, Senior Consultant, JLL. 

Panattoni Park Szczecin to nowoczesne centrum dystrybucyjne dewelopera o planowanej powierzchni 35 500 mkw. w ramach dwóch budynków z możliwością rozbudowy o kolejne 35 000 mkw. Położenie centrum – tuż przy węźle Szczecin Dąbie, zaledwie 1 km od autostrady A6 wiodącej do Berlina oraz bliskość drogi S3, a także bezpośrednie sąsiedztwo Specjalnej Strefy Ekonomicznej i niedaleka odległość od stacji kolejowej, zapewni doskonałą bazę logistyczną i produkcyjną dla najemców.

Szczecin wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku magazynowym

- W Szczecinie powstaje coraz więcej nowoczesnych obiektów klasy A, które są obecnie standardem, na jaki liczą najemcy - mówi Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL. To jednak dopiero początek długiej listy atutów jakie ma ten region.

- Szczecin już od jakiegoś czasu zaznacza swoją obecność na rynku magazynowym – wcześniej traktowany w kategoriach bardzo lokalnych z peryferyjnym położeniem, dzisiaj podbija rynek. Dzieje się tak za sprawą bezpośredniej bliskości Niemiec i naszych północnych sąsiadów, czego potencjał geograficzny został wzmocniony poprzez obecnie funkcjonującą krajową sieć nowoczesnych dróg. To dostrzegają najemcy, a my jako deweloper odpowiadamy na ich potrzeby – tak obecność Pierce AB w Panattoni Park Szczecin komentuje Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe.


Tomasz Mika
 • Szczecin

  Szukasz magazynu w Szczecinie?

  Powierzchnia dostępna: 5500 m2
  Liczba ofert: 6
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Szczecin

Zobacz więcej

Nowe inwestycje w Suwalskiej SSE


21-08-2017

Władze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydały cztery zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie.

Panattoni zrealizuje centrum logistyczne w Parzniewie


18-08-2017

Panattoni Europe przygotowuje budowę centrum logistyczno-magazynowo-usługowego w miejscowości Parzniew gmina Brwinów k. Warszawy. Pisze o tym Propeertynews.pl.

Abra wprowadza się do Distribution Park Sosnowiec


17-08-2017

Firma Abra została najemcą Distribution Park Sosnowiec. W lipcu br. przejęła 6 012 m kw. powierzchni magazynowej oraz 228 m kw. powierzchni biurowej.

Dwa nowe projekty w EURO-PARK Wisłosan


16-08-2017

Dwa nowe projekty pojawią się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan. Spółki Steinblau i REM II, którym Agencja Rozwoju Przemysłu wydała zezwolenia, zainwestują 21 mln.