Panattoni wybuduje dedykowany obiekt dla firmy Orbico Supply

Panattoni wybuduje dedykowany obiekt dla firmy Orbico Supply należącej do grupy Orbico - dystrybutora znanych globalnie marek sektora FMCG, małego AGD czy HoReCa. Magazyn o powierzchni 25 000 m kw. powstanie w Teresinie a najemca wprowadzi się do niego w lutym 2021 roku. W podpisaniu transakcji pośredniczyła agencja JLL.


mat. pras.

Panattoni uszyje 25 000 m kw. dla Orbico Supply w Teresinie z możliwością ekspansji o kolejne 13 000 m kw. Z podwarszawskiego magazynu firma będzie zaopatrywała sieci handlowe i punkty sprzedaży w produkty z kategorii pielęgnacji ciała, kosmetyków, chemii gospodarczej, produktów spożywczych, małego AGD, butów, ubrań czy zabawek takich światowych liderów rynku FMCG, jak Procter&Gamble czy Kelloggs.


– Nowe centrum pozwoli zoptymalizować i zwiększyć efektywność działań dystrybucyjnych prowadzonych przez naszą firmę. Powierzchnia magazynu jest większa, aniżeli dzisiejsze zapotrzebowanie, ze względu na plany rozszerzenia obecnej działalności dystrybucyjnej o dodatkowe usługi logistyczne dla partnerów zewnętrznych. Tam skonsolidujemy dotychczasowe operacje w Sochaczewie i Błoniu, zapewniając pracownikom lokalizację zbliżoną do obecnej. Obiekt ten stanowi przełom w logistyce grupy Orbico, ponieważ część magazynu zostanie w pełni zautomatyzowana. Dla Orbico jest to projekt pilotażowy i pierwszy krok do świata automatyzacji. Wierzymy, że tutaj w Teresinie tworzymy wspaniałą nową podróż we współpracy z Panattoni i przy wsparciu JLL – wyjaśnia Igor Šprajcar, Vice-President of Orbico Group.

Magazyn na miarę. Budowany w formule BTS (built-to-suit) obiekt będzie miał blisko 25 000 m kw. powierzchni z czego nieco ponad 1 000 m kw. przeznaczono na biuro. Ze względu na przechowywane produkty, budynek będzie miał podwyższoną odporność ogniową powyżej 4000 MJ/m kw. Aby sprostać oczekiwaniom inwestora, wysokość hali zostanie podniesiona do 12 metrów netto, co zapewni dodatkowy poziom składowania. Jej część zostanie także przygotowana do wprowadzenia w przyszłości automatyki. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREAAM na poziomie GOOD. Najemca wprowadzi się do niego w lutym 2021 roku.

Panattoni specjalizuje się w realizacji obiektów przemysłowych szytych na miarę. – Projekty te zawsze wymagają ścisłej współpracy pomiędzy deweloperem a klientem. Podobnie było i w tym przypadku. By wprowadzić rozwiązania dedykowane firmie, inwestycja wymagała pełnego zaangażowania obu stron już na samym jej początku. Na etapie projektowania udało się przygotować halę pod automatykę, co w przyszłości znacznie usprawni procesy w magazynie. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz rzeczowości klienta cały proces zamknęliśmy w pół roku – tłumaczy Karolina Bartuś Senior Leasing Manager z Panattoni.

– Współpraca z Orbico była dla nas wyjątkowym wyzwaniem, za projektem stoją doświadczeni ludzie z konkretnymi potrzebami i wymaganiami. Pozwoliło to w relatywnie krótkim czasie z sukcesem sfinalizować transakcję. Orbico potrzebowało rozwiązania szytego na miarę, a kluczowym elementem okazał się harmonogram oraz związane z tym przygotowanie hali do instalacji systemu automatycznego. Panattoni jest firmą znaną z realizacji tego typu zaawansowanych projektów i zaproponowało najbardziej elastyczne rozwiązanie. Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu obu stronom – podsumowuje Norbert Kowalczyk, Konsultant w JLL.

BTS Orbico Supply powstanie na terenie gminy Teresin, trzeciej strefy regionu Warszawskiego. Inwestycja znajdować się będzie niedaleko DK92 w odległości ok. 26 km od istniejącego węzła Wiskitki na Autostradzie A2.

 


Paulina Dziubińska
Norbert Kowalczyk