Nowy zakład dla Corning Optical Communications Polska w Strykowie

Ruszyła budowa nowego obiektu produkcyjno-magazynowego o powierzchni 39 tys. m kw. dla Corning Optical Communications Polska w Segro Logistics Park Stryków. W transakcji pośredniczyła agencja JLL.


Firma Corning jest liderem rozwiązań dla przemysłu telekomunikacyjnego. Poza produkcją kabli światłowodowych zajmuje się także dostarczaniem pasywnych elementów sieci telekomunikacyjnej. Produkowane przez Corning Optical Communications w Strykowie kable światłowodowe i innego typu rozwiązania optyczne dla telekomunikacji trafiają na rynki europejskie, Bliski Wschód oraz do Afryki. Nowy obiekt – obok istniejącego już na terenie parku od 2006 roku budynku o powierzchni 43 tys. m kw. – będzie drugim zakładem firmy Corning w Strykowie.

– Istniejący w Strykowie zakład już dziś jest największym obiektem Corning w Europie, a dzięki nowemu budynkowi nasze możliwości zwiększą się niemal dwukrotnie. Na poziomie globalnym organizacja docenia jakość pracy, zaangażowanie i profesjonalizm polskich pracowników, dlatego też firma zdecydowała się na nową inwestycję właśnie w Polsce. Za Strykowem przemawia obecność świetnych specjalistów, absolwentów łódzkich uczelni. Jego atutem jest także dogodny dojazd autostradą, który ułatwia naszym pracownikom dotarcie do pracy. W polskim oddziale Corning zatrudnionych jest ponad 2500 osób, głównie pracowników produkcyjnych i inżynierów. Fizyczny rozwój naszej działalności biznesowej będzie oczywiście oznaczał również zwiększone zapotrzebowanie na jej obsługę – podsumowuje Mariusz Bielawski, dyrektor zakładu, członek zarządu, Corning Optical Communications Polska.

Współpraca między Segro i Corning trwa już prawie 12 lat – firma była pierwszym w Polsce klientem dewelopera, zarządcy oraz właściciela nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Budowa nowego obiektu sprawi zaś, że Corning stanie się jednym z największych polskich Klientów Segro pod względem zajmowanej powierzchni. Firma przewiduje otwarcie nowego budynku o powierzchni 39 tys. mkw., z których aż 6 tys. mkw. będą stanowiły biura, w trzecim kwartale 2018 roku. Nowy obiekt zostanie poddany rygorystycznej ocenie BREEAM.

Segro Logistics Park Stryków jest największym centrum logistycznym Segro w Europie Centralnej. Klienci mają do dyspozycji nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne, położone w bliskiej odległości od skrzyżowania autostrady A1 (Północ-Południe) z autostradą A2 (Wschód i Zachód).


Paulina Dziubińska