:

JLL: Futura Cargo w Hillwood Łódź Górna

Eksperci JLL doradzali przy pierwszej transakcji najmu w Centrum Logistycznym Hillwood Łódź Górna. Najemcą jest firma transportowa Futura Cargo, która na koniec 2019 r. rozpocznie działalność operacyjną w powstającym nowoczesnym kompleksie logistycznym Hillwood Polska. Futura Cargo będzie korzystać z przestrzeni magazynowej oraz biurowo-socjalnej o łącznej powierzchni niemal 3,5 tys. m kw.


Deweloper finalizuje pierwsze umowy najmu w centrum logistycznym, nad którym dwa miesiące temu zawieszona została wiecha. Wojciech Dachniewski, Business Development Director w Hillwood Polska nie ukrywa, że zainteresowanie lokalizacją jest bardzo duże.

- Prowadzimy rozmowy z wieloma firmami poszukującymi miejsca, które zapewni im nie tylko dostęp do najważniejszych drogowych szlaków komunikacyjnych w kraju, a dzięki nim do największych polskich ośrodków miejskich i zachodnich rynków, ale także do zasobów wykwalifikowanych pracowników - tłumaczy Wojciech Dachniewski - Potencjalni klienci, z którymi prowadzimy obecnie rozmowy doceniają także wysoki standard i tempo realizacji inwestycji oraz zaangażowanie łódzkich władz, na każdym z dotychczasowych etapów inwestycji. Nasz pierwszy najemca, firma Futura Cargo, która posiada już w Łodzi swój magazyn, doskonale zdaje sobie sprawę z zalet tej lokalizacji - dodaje.

Futura Cargo specjalizuje się w transporcie międzynarodowym i dystrybucji krajowej. Głównymi odbiorcami usług oferowanych przez Futura Cargo są producenci sprzętu AGD oraz dostawcy podzespołów do jego produkcji, mający łącznie blisko 60% udział w jej sprzedaży. Dzięki wysokim standardom usług i specjalizacji firma jest jednym z czołowych przewoźników dla branży AGD w Europie, od lat umacniając swoją pozycję również w obsłudze branży metalurgicznej i spożywczej.

- Zlokalizowanie naszego nowego magazynu w Łodzi było naturalnym wyborem. W tym mieście zbudowaliśmy mocny zespół pracowników i tutaj są zlokalizowani nasi najważniejsi polscy klienci. Usytuowanie miasta na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych daje nam znaczne oszczędności przy realizacji dystrybucji krajowej. Parametry magazynu budowanego przez Hillwood przewyższają ofertę konkurencji dopasowując się do naszych potrzeb. Obiekt w Łodzi będzie pełnił również rolę cross-dock’u dla własnej linii drobnicowej przyjeżdżającej codziennie z Włoch oraz dla dystrybucji krajowej. Podpisana umowa jest pierwszym etapem współpracy, ponieważ wstępnie rozmawiamy z Hillwood o planach powiększenia magazynu
w 2020 r. – podsumowuje Michał Podgórski, General Manager w Futura Cargo.

Park Hillwood w sercu Polski

Centrum Logistyczne Hillwood Łódź Górna jest zlokalizowane w południowej części Łodzi i docelowo składać się będzie z dwóch budynków magazynowych klasy A, o łącznej powierzchni ok. 163 000 m2. Pierwszy z nich, o powierzchni około 75 tys. m2, zostanie oddany do użytku w listopadzie 2019 roku.

Obie hale magazynowe wysokiego składowania (10 m) i o podwyższonej odporności ogniowej (+4000 MJ/m2) będą posiadały standardową siatkę słupów (12x24 m) i zostaną wyposażone w posadzkę o ponadstandardowej nośności (6 t/m2), oświetlenie LED i instalacje tryskaczowe. Świetliki i klapy dymowe będą stanowiły min. 3% powierzchni dachu, zapewniając naturalne doświetlenie magazynów. Nieruchomość objęta będzie 24-godzinnym monitoringiem, a na jej terenie powstaną 33-metrowe place manewrowe i obszerny parking. Najemcy korzystający z nowoczesnej przestrzeni magazynowej Hillwood będą mieli do dyspozycji doki z ochronnymi kołnierzami i hydraulicznymi podnośnikami i rampy najazdowe umożliwiające dostęp do wnętrza magazynów.

Chociaż powstający park magazynowy znajduje się w obrębie miasta Łódź, dojazd do autostrady A1 zajmuje jedynie około 10 minut, a po przedłużeniu Trasy Górna, która ułatwi dojazd z południowych dzielnic Łodzi do „Autostrady Bursztynowej, ulegnie dalszemu skróceniu. Wygodny i szybki dojazd do Centrum Logistycznego Hillwood uzyskają więc zarówno najemcy z branży handlowej, e-commerce, dystrybucyjnej i produkcyjnej, transportujący swoje towary, jak i przyszli pracownicy korzystający z łódzkiej komunikacji miejskiej.

- Polska Centralna to jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji pod inwestycje magazynowe w naszym kraju. Tylko w I połowie tego roku wynajęto tu 216 000 mkw. powierzchni, co było trzecim najlepszym wynikiem na polskim rynku. Na sukces tego regionu pracuje nie tylko doskonała lokalizacja na przecięciu wszystkich głównych szlaków komunikacyjnych w Polsce. Fakt, że wiele nowoczesnych magazynów jest ulokowanych na terenie samej Łodzi, pomaga inwestorom w dostępie do pracowników, zwłaszcza tych najbardziej wykwalifikowanych, a to jak wiemy stanowi obecnie jedno z największych wyzwań stojących przed polskimi pracodawcami - tłumaczy Paulina Dziubińska, Associate Director, Industrial Agency JLL

Aglomeracja łódzka i szerzej, region Polski Centralnej pozostają priorytetowymi lokalizacjami dla Hillwood Polska z uwagi na niesłabnący popyt ze strony lokalnych i międzynarodowych firm, które właśnie tutaj chcą tworzyć nowe miejsca pracy i lokować swoje magazyny, zakłady produkcyjne i centra logistyczne. Obok wznoszonego w Łodzi centrum logistycznego, Hillwood zainwestował jak dotąd także w obiekty magazynowe w Głuchowie, Kutnie i Strykowie.