:

JLL: Dan Cake wprowadza się do Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu

Dan Cake Polonia, jeden z czołowych producentów w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce, podpisał umowę najmu z Biurem Inwestycji Kapitałowych. Firma zajmie ponad 4,4 tys. m kw. powierzchni magazynowo-biurowej w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu. W transakcji doradzali eksperci JLL.


Firma Dan Cake Polonia podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu ok. 4, 4 tys. m kw. powierzchni z czego ok. 4 250 m kw. będzie przeznaczone na cele magazynowe, a ok. 150 m kw. na cele biurowo – socjalne.

- Zlokalizowanie Dan Cake Polonia w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu to efekt nieszablonowego podejścia do wymagań najemcy oraz dużej elastyczności dewelopera. Dziękujemy Dan Cake oraz Biuru Inwestycji Kapitałowych za zaufanie i współpracę przy transakcji -  mówi Michał Kulig, Consultant, JLL.

Dane Cake Polonia jest nowym klientem Biura Inwestycji Kapitałowych. Firma jest jednym z czołowych producentów w branży piekarniczo-cukierniczej w Polsce oraz liderem w sektorze pakowanych produktów piekarniczo-cukierniczych w kraju. Od 2004 roku Spółka jest częścią międzynarodowej grupy, która posiada swoje zakłady produkcyjne w Danii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce oraz w Bangladeszu.

Zakład produkcyjny mieści się w Chrzanowie i posiada obecnie 7 linii produkcyjnych. Obecnie gama wyrobów oferowanych przez Dan Cake na rynku polskim obejmuje około 70 artykułów.

Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym przez Biuro Inwestycji Kapitałowych. Wybudowano dotychczas 4 hale magazynowe o łącznej powierzchni 46,5 tys. m kw., z czego 2 tys. m kw. przeznaczone jest na powierzchnie biurowo - socjalne.

Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych - autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy. Lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz, poprzez doskonały układ komunikacyjny, do południowych sąsiadów Polski.