igus ponownie wybiera Ideal Distribution Center

igus, wiodący producent elementów z tworzyw sztucznych, przedłużył umowę najmu i dobrał dodatkową powierzchnię w Ideal Distribution Center. Po ekspansji firma będzie zajmować łącznie 2 tys. m kw. powierzchni magazynowej i 1 200 m kw. biurowej. Eksperci z JLL reprezentowali najemcę w procesie renegocjowania warunków kontraktu.


– Ideal Distribution Center oferuje elastyczną powierzchnię magazynową, a jednocześnie jest optymalną lokalizacją do prowadzenia działalności biznesowej, stąd nasza decyzja o rozszerzeniu dotychczasowej umowy najmu. Niewątpliwe atuty obiektu, również te dotyczące jego położenia, podnoszą komfort pracy naszego zespołu, a jednocześnie wspierają sprawną dystrybucję towarów zarówno na terenie Polski, jak i za granicę – komentuje Marek Wzorek, Prezes igus.

Park Ideal Distribution Center jest utrzymany w formacie SBU, czyli „small business unit” i jest przeznaczony dla mniejszych najemców. Inwestycja jest zlokalizowana przy ulicy Działkowej, w warszawskiej dzielnicy Włochy.

 – Kompleks Ideal Distribution Center oferuje najemcom wysokiej klasy moduły magazynowe o najwyższym standardzie wraz z reprezentacyjną częścią biurową. Atrakcyjność inwestycji podnosi jej lokalizacja. Obiekt znajduje w pobliżu Lotniska Chopina, a od centrum stolicy dzieli go 9 km, dzięki czemu posiada doskonały dostęp do komunikacji miejskiej. Z kolei w bezpośrednim sąsiedztwie biegną główne trasy wylotowe i południowa obwodnica Warszawy – tłumaczy Mateusz Iłowiecki, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.

JLL jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe usługi na rynku nieruchomości, sklasyfikowaną na liście Fortune 500. JLL zatrudnia ponad 78 000 osób i obsługuje klientów w 80 krajach w ramach 300 oddziałów na całym świecie.Mateusz Iłowiecki