Elastron wynajmuje w magazynie Panattoni

Eksperci JLL doradzali firmie Elastron w procesie negocjowania warunków najmu. Wiodący europejski dystrybutor skór naturalnych, tkanin i mikrofibr m.in. dla przemysłu tapicerskiego, wynajął blisko 3000 mkw. w inwestycji magazynowej S5 Wrocław North Gate należącej do portfela Panattoni.


mat. pras.

Elastron Group został założony w 1978 roku i był wtedy nakierowany na handel skórami naturalnymi dla przemysłu obuwniczego i meblowego. W 2002 roku firma zdywersyfikowała swoją strategię biznesową, poświęcając się bardziej rozwojowi i komercjalizacji kolekcji skór naturalnych, tkanin i mikrofibr dla przemysłu tapicerskiego, samochodowego i obuwniczego.

- Szeroka gama produktów w ofercie naszej firmy wymaga sprawnego prowadzenia operacji logistycznych. Kluczowy jest przy tym wynajem powierzchni w nowoczesnych i doskonale zlokalizowanych inwestycjach magazynowych, a te wymagania spełnia projekt S5 Wrocław North Gate. Ponadto, jest on doskonale skomunikowany z Wrocławiem, co przełoży się na komfortowy dojazd pracowników do naszego magazynu -  tłumaczy José Carlos Oliveira, CEO, Elastron.

Wrocławski rynek jest czwartym pod względem podaży powierzchni magazynowej w Polsce. Dotychczas zrealizowane tutaj inwestycje oferują już prawie 2,5 mln mkw.

- O atrakcyjności inwestycyjnej Wrocławia świadczy fakt, że na koniec pierwszego kwartału deweloperzy oddali tutaj do użytku 180 000 mkw. powierzchni, co było najlepszym rezultatem wśród wszystkich lokalizacji magazynowych w Polsce. W budowie pozostawało natomiast 200 000 mkw., z czego 50% powierzchni powstawało na zasadach spekulacyjnych. Świadczy to o dużym zaufaniu inwestorów w stosunku do wrocławskiego rynku, które jest dodatkowe wzmacniane nowymi umowami najmu podpisywanymi w tym regionie. Najlepszym tego przykładem jest transakcja Elastron w magazynie Panattoni - komentuje Klaudia Dąbroś, Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych, JLL.Klaudia Dąbroś