DSV Solutions zostaje w Panattoni Park Janki

WARSZAWA, 27 lutego 2023 r. – Firma DSV Solutions będąca wiodącym dostawcą w branży TSL zdecydowała się przedłużyć najem prawie 26 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Janki II. Proces negocjacji warunków umowy był wspierany przez ekspertów JLL.


materiał prasowy

DSV Solutions jest jedną z dywizji Grupy DSV w Polsce, która zajmuje się logistyką magazynową mi.in. dla sektorów: e-commerce, retail, FMCG, white goods, farmacja, telekomunikacja, czy elektronika. Dzięki profesjonalnemu podejściu i zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym firma gwarantuje swoim partnerom szereg usprawnień i idących za tym oszczędności. W ramach działań prowadzonych w regionie warszawskim DSV Solution ponownie zakontraktował najem powierzchni w Panattoni Park Janki II.

„2022 rok możemy podsumować jako rok niepewności. Jako firma wykorzystaliśmy ten czas na to, by wprowadzić szereg nowych rozwiązań, które efektywnie wspierają rozwój biznesu naszych klientów” – mówi Wojciech Cipiur, Prezes Zarządu DSV Solutions. „Krytycznym elementem pozostaje elastyczność naszych usług, dla których podstawowe znaczenie ma odpowiednio skalibrowana sieć nowoczesnych lokalizacji magazynowych. Panattoni Park Janki idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju w regionie warszawskim” – dodaje.

„Obecnie na rynku magazynowym obserwujemy dużą dynamikę zmian otoczenia, która objawia się między innymi spadkiem poziomu pustostanów oraz wzrostem stawek czynszu. Takie okoliczności nie sprzyjają zawieraniu nowych umów najmu, dlatego zdecydowaliśmy się skoncentrować nasze działania na zabezpieczeniu atrakcyjnych warunków w dotychczas wynajmowanej przestrzeni  Panattoni Park Janki II. To sprawdzona lokalizacja, która od początku doskonale wpisywała się w strategię DSV Solution, a przy okazji zapewniła oszczędność w dostosowaniu obiektu do potrzeb najemcy”- komentuje  Mateusz Iłowiecki, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL.

Panattoni Park Janki II zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S8, którą łączy się z droga ekspresową S2 oraz drogą krajową nr 7. Takie położenie jest gwarancją sprawnego dostępu do rynków Polski Centralnej oraz całej Europy. Park magazynowy tworzą dwa budynki klasy A o powierzchni ponad 32  tys. mkw., w których zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne.