:

DSV Solutions rośnie na Pomorzu

Eksperci JLL doradzali w procesie negocjowania warunków najmu DSV Solutions. Operator specjalizujący się w zaawansowanych rozwiązaniach logistyki magazynowej, wynajął 3 500 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym, którego właścicielem jest firma Goodman.


fot. mat. pras.

– Rok temu firma DSV Solutions wynajęła w Pomorskim Centrum Logistycznym 15 000 mkw. powierzchni magazynowej, co dało deweloperowi zielone światło na rozpoczęcie budowy nowego budynku w ramach tego parku. Z podobną sytuacją mamy do czynienia teraz - podpisana właśnie przed DSV Solutions umowa najmu na 3 500 m kw. powierzchni magazynowej zapoczątkuje budowę następnego obiektu w tym samym kompleksie realizowanym przez Goodman. Powiększenie przestrzeni magazynowej firmy w Gdańsku jest związane nie tylko z dynamicznym rozwojem usług naszego klienta w tym regionie, ale również doskonałą lokalizacją centrum logistycznego oraz możliwością indywidualnego dostosowania przestrzeni do potrzeb DSV – komentuje Mateusz Iłowiecki, Starszy Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

DSV Solutions specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach logistyki magazynowej. Zakres oferowanych przez firmę usług obejmuje całość procesu logistycznego na wszystkich poziomach planowania, począwszy od operacji magazynowych, aż po zarządzanie zapasami i dystrybucję. Nowy magazyn firmy będzie wyposażony w system kontroli temperatury oraz szereg innych dedykowanych usprawnień, który pozwoli DSV Solutions efektywnie świadczyć usługi dla klienta reprezentującego branżę farmaceutyczną.

– Cieszymy się, że nasze wieloletnie doświadczenie w obsłudze branży farmaceutycznej zaowocowało uruchomieniem kolejnego zaawansowanego projektu dla renomowanego producenta nowoczesnych leków. To kolejny krok milowy w rozwoju naszego prężnego oddziału w Gdańsku – podkreśla Piotr Wojtkowski, Dyrektor Sprzedaży, DSV Solutions.

– Firmy korzystające z Pomorskiego Centrum Logistycznego są bliżej swoich klientów na całym świecie. To multimodalny obiekt, który dzięki łatwemu dostępowi do infrastruktury drogowej, morskiej i kolejowej jest idealnym centrum dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Z przyjemnością podjęliśmy się stworzenia tutaj dodatkowej, zaawansowanej technicznie przestrzeni dla DSV Solutions – dodaje Jarosław Czechowicz, Country Manager Goodman Poland.

Pomorskie Centrum Logistyczne znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk – największego i najszybciej rozwijającego się obiektu tego typu w Polsce, obsługującego regularne połączenia towarowe m.in. z głównymi portami Azji. Park jest zlokalizowany w odległości 9 km od centrum Gdańska i 23 km od Międzynarodowego Lotniska im. Lecha Wałęsy, a także w pobliżu dróg ekspresowych S6 i S7 oraz autostrady A1. Docelowo może tu powstać nawet 500 000 mkw. powierzchni logistycznej i produkcyjnej wraz z zapleczem biurowym.