C&C Partners inicjatorem nowej inwestycji w Rawiczu

Rawicz, 13 czerwca 2022 r. – Międzynarodowa firma TKH Group N.V., reprezentowana przez nowo utworzoną spółkę EEP Sp. z o.o. zakupiła teren inwestycyjny o powierzchni około 8 ha w Sierakowie w gminie Rawicz. W przygotowaniu formalnym terenu do zbycia, negocjacjach oraz w procesie zakupu gruntu wsparcie zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora rawickiego urzędu.


press

TKH Group to holenderski holding oferujący innowacyjne i zaawansowane systemy technologiczne dla branży telekomunikacyjnej, które wykorzystywane są zarówno w budynkach, jak i w obiektach przemysłowych. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 6000 osób i prowadzi swoje działania na całym świecie, koncentrując się na rynkach: europejskim, azjatyckim i amerykańskim. Jednym z przedstawicieli TKH Group w Polsce jest spółka C&C Partners z siedzibą w Lesznie, która to wspomagała proces założenia nowego podmiotu oraz nabycia nieruchomości.

 - Wysoki potencjał polskiego rynku, zdobyte na nim doświadczenie oraz kompetencje zespołu C&C Partners pozwoliły nam przekonać holenderski holding do rozszerzenia działań w Polsce. Dzięki temu firmy Ernst & Engbring oraz TKF zainwestowały w grunty pod nowy projekt w Rawiczu, gdzie powstanie fabryka produkująca między innymi specjalistyczne systemy kablowe dla przemysłu medycznego, automatyki przemysłowej oraz kable światłowodowe. Planowane przedsięwzięcie to również profit dla miasta, które zyska miano ważnego miejsca na technologicznej mapie świata. Z mojej strony chcę podziękować Burmistrzowi Miasta Rawicza oraz całemu zaangażowanemu zespołowi, a także JLL za profesjonalne wsparcie tego etapu naszej inwestycji - komentuje Artur Hejdysz, Prezes C&C Partners Sp. z o.o.

Nowo nabyty teren znajduje się w gminie Rawicz, (m.Sierakowo), w województwie wielkopolskim, w powiecie rawickim. Z uwagi na bliskość drogi S5 oraz dobre skomunikowanie inwestycji, możliwy będzie szybki transport materiału na rynki zbytu. Lokalizacja doskonale wpisuje się w plan rozwoju holenderskiego holdingu. Dodatkowo teren zlokalizowany jest w niedalekiej odległości od Leszna, gdzie znajduje się główna siedziba firmy C&C Partners, co pozwoli na sprawną współpracę pomiędzy spółkami.

- Dzięki pracy naszych ekspertów, przychylności gminy Rawicz oraz merytorycznemu wsparciu miejskiego biura obsługi inwestora, proces transakcyjny przebiegł ekspresowo. Dotatkowo, rozpoczęcie budowy nastąpi latem, co pozwoli na szybkie uruchomienie produkcji i równie szybki zwrot zainwestowanych środków. Cieszymy się, że zaangażowanie naszego zespołu w przygotowanie czynności formalno-prawnych pozwoliło holenderskiemu holdingowi zrealizować plany rozwoju biznesu w Polsce - mówi Joanna Choromańska, Starszy Dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych.