Carlsberg Supply Company Polska S.A. przedłuża najem w Parku Szczecin Trzebusz

Przedsiębiorstwo Carlsberg Supply Company Polska S.A., należące do koncernu piwowarskiego Carlsberg Group zdecydowało się kontynuować najem powierzchni w Parku Szczecin Trzebusz. Wsparcie najemcy podczas procesu negocjacji warunków zapewnili eksperci JLL.


materiał prasowy

Carlsberg Polska znany jest jako jeden z wiodących producentów wysokiej jakości piwa na rynku polskim. W jego ofercie znajdują się marki takie jak: Carlsberg, Somersby, Karmi, Okocim, Brooklyn, 1664 Blanc, Harnaś czy Bosman. W ramach działań jednej ze spółek Carlsberg Supply Company Polska S.A.  podpisano przedłużenie umowy najmu na prawie 15 tys. mkw. w Park Szczecin Trzebusz.

 „Realizacja projektu wymagała od nas szczegółowej analizy potrzeb i dotychczasowych działań Carlsberg Supply Company Polska S.A. Po zapoznaniu się ze scenariuszem dalszego rozwoju firmy, zestawiliśmy go z propozycjami parków magazynowych. Najwięcej argumentów przemawiało za wyborem dotychczasowej lokalizacji, czyli Parku Szczecin Trzebusz. Dzięki praktycznej znajomości szlaków komunikacyjnych ta decyzja była gwarancją szybkiego i sprawnego transportu towarów. Bezkonkurencyjne okazały się korzystne warunki cenowe, które był osiągalne dzięki wzajemnemu zaufaniu i wieloletniej relacji obu podmiotów” mówi Klaudia Dąbroś,  Starszy Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL.

„Wybór powierzchni magazynowej to dla Carlsberg Polska ważna decyzja, która w bezpośredni sposób przekłada się na operacyjność naszych działań. Przedłużenie umowy najmu w Park Szczecin Trzebusz na ten moment zagwarantuje nam wysoką efektywność transportu zarówno od naszych dostawców jak i do naszych odbiorców. Mamy nadzieję, że kontynuacja współpracy pozwoli nam na dalszy rozwój  i szerszą ekspansję”- informuje Marcin Będlin, Warehouse & H&S Manager w Carlsberg Polska.

Park Szczecin Trzebusz znajduje się we wschodniej części Szczecina, co umożliwia szybki dostęp do autostrady A6,  drogi ekspresowej S3 i drogi krajowej nr 10. W pobliżu znajdują się lotnisko w Goleniowie oraz port morski. To nowoczesne centrum logistyczne składa się z dwóch budynków klasy A o łącznej powierzchni 70 tys. mkw., dostosowanej do potrzeb składowania i lekkiej produkcji. Park magazynowy Szczecin Trzebusz posiada certyfikat BREEAM i został wyposażony m.in. w oświetlenie LED, instalację tryskaczową, czy ogrzewanie gazowe.