CarCommerce wynajmuje w magazynie Panattoni

CarCommerce, wiodący polski dystrybutor akcesoriów samochodowych, wynajął 3000 mkw. w inwestycji A2 Warsaw East Park należącej do portfela Panattoni. W procesie negocjowania warunków najmu CarCommerce doradzali eksperci JLL.


fot. magazyny.pl

CarCommerce to jeden z największych dystrybutorów akcesoriów samochodowych zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim. Spółka jest obecna na polskim rynku od 1990 roku i posiada w swoim asortymencie ponad 1,5 tys. produktów renomowanych producentów, w tym akcesoria samochodowe i rowerowe.

– Lokalizacja centrum dystrybucyjnego pozwoli nam na ekspresowe dostawy do klientów na terenie całego kraju, jak i zagranicą. Doskonałe położenie magazynu to niezaprzeczalny atut inwestycji, który otwiera nowe możliwości rozwoju biznesu nie tylko dla nas, ale również dla naszych klientów – komentuje Jacek Morawski, Prezes Zarządu, CarCommerce Sp. z o.o.

Panattoni A2 East Warsaw Park położony jest na wschód od Warszawy w odległości około 24 km od centrum stolicy. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie węzła „Stary Konik” oraz w pobliżu autostrady A2.

– CarCommerce, w związku z dynamicznym rozwojem na rynku polskim, podjął decyzję o wyborze inwestycji A2 Warsaw East Park, która wzmocni obecność firmy w regionie warszawskim. Korzystne położenie obiektu oraz jego funkcjonalność, zapewnia naszemu klientowi duże możliwości dystrybucyjne i szybką obsługę zamówień, czemu sprzyja m.in. rozbudowana infrastruktura drogowa, w tym finalny etap budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Lokalizacja nowego parku logistycznego znacznie ułatwi obsługę przede wszystkim prawobrzeżnej Warszawy oraz gmin podwarszawskich na wschód od stolicy – podkreśla Piotr Chabracki, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL.

– Panattoni A2 Warsaw East Park to obiekt składający się z trzech nowoczesnych hal magazynowych o łącznej powierzchni 88 000 mkw. i zapewniający wysoką jakość składowania, a także oferujący możliwość przystosowania do lekkiej produkcji. Park logistyczny wyróżnia się wysokim standardem magazynów (klasa A) i nowoczesną powierzchnią budynków biurowych z przestrzennymi oknami. We wszystkich naszych inwestycjach zwracamy uwagę na proekologiczne rozwiązania, zgodnie z przyjętą w firmie koncepcją zrównoważonego rozwoju Go Earthwise. Dlatego też nasz park posiada certyfikację w systemie BREAAM na poziomie „Very Good”. Te niewątpliwe atuty naszego parku magazynowego, w połączeniu ze świetną lokalizacją przy autostradzie A2, przekładają się na kolejną sfinalizowaną transakcję, z czego bardzo się cieszymy – podkreśla Sylwia Robakiewicz-Mokwińska, Senior Leasing Manager Panattoni.