Atman sp. z o.o. inwestuje w Ożarowie Mazowieckim

Czołowy dostawca usług teleinformatycznych Atman sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zakupił teren inwestycyjny o powierzchni bliskiej 6 ha w Duchnicach w gminie Ożarów Mazowiecki. Proces transakcji obejmujący wsparcie inżynieryjne oraz przygotowanie formalności administracyjno-prawnych zapewnili specjaliści z działu Industrial Agency firmy doradczej JLL.


galeria JLL

Spółka Atman to lider polskiego rynku data center zapewniający bezpieczeństwo danych oraz aplikacji przy użyciu własnej sieci światłowodowej, serwerów oraz chmur obliczeniowych. Nowoczesne technologie i wysoka jakość usług zapewniły przedsiębiorstwu udział w rynku na szacowanym poziomie 15%. 

„Zakończenie przez Atman procesu zakupu terenu pod budowę kolejnego centrum danych jest konsekwencją naszej długofalowej strategii inwestycyjnej. W szerszej perspektywie to także wkład w rozwój rodzimego rynku data center, atrakcyjnego dla klientów o różnej skali i konkurencyjnego w stosunku do dojrzałych rynków zachodnich. Ta strategia służy wypełnianiu naszej misji: zapewniania stałego dostępu do danych. Potrafimy ją skutecznie realizować, oddając do użytku kolejne obiekty kolokacyjne i świadcząc w nich usługi o bezkompromisowej jakości” – wyjaśnia Sławomir Koszołko, prezes zarządu Atman sp. z o.o. 

Zakupiony grunt znajduje się w gminie Ożarów Mazowiecki (m. Duchnice), w województwie mazowieckim. Dzięki bliskości Warszawy, lokalizacja doskonale wpisuje się w plan rozwoju firmy Atman. Położenie ułatwia również dostęp do wykwalifikowanej kadry. Jednocześnie rozwinięta infrastruktura, w skład której wchodzą drogi krajowe i stacja kolejowa zapewnia szybki oraz sprawny dojazd.  

„Praca nad realizacją projektu dla firmy Atman wymagała od naszych ekspertów zagłębienia się w specyfikę branży data center. W trakcie przygotowywania terenu mierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami od zmiany planu miejscowego zagospodarowania, poprzez wsparcie w negocjacjach z właścicielami sprzedawanych działek, aż po spełnienie wymogów technicznych dla planowanej inwestycji w tym uzyskanie warunków na media. Lista niezbędnych zadań przy tak złożonym projekcie była długa i wymagała skrupulatnego oraz sprawnego działania. Cieszymy się, że dzięki naszej pracy firma Atman pozyskała nową lokalizację i będzie mogła rozwijać kolejne cele biznesowe” - mówi Joanna Choromańska, Starszy Dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL