Szczecin wzbudza coraz większe zainteresowanie na rynku magazynowym

Region szczeciński przyciąga firmy ze Skandynawii, Belgii czy Holandii, które chętnie rozwijają tu centra dystrybucji i produkcji. Z tego powodu miasto uruchomiło nowe tereny inwestycyjne. Czym zachęca Szczecin?


- W Szczecinie powstaje coraz więcej nowoczesnych obiektów klasy A, które są obecnie standardem, na jaki liczą najemcy - mówi Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL. To jednak dopiero początek długiej listy atutów jakie ma ten region.

Szczecin posiada doskonałe warunki dla rozwoju firm logistycznych. - Wyróżnia się wyjątkową lokalizacją, doskonałą łącznością i dostępem do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie. Bliskie sąsiedztwo Skandynawii i Niemiec, doskonałe skomunikowanie z resztą zachodniej Europy oraz dostęp do Morza Bałtyckiego poprzez drogi wodne sprawiają, że miasto ma ogromny potencjał, który od kilku lat z powodzeniem rozwija – mówi Aleksander Buwelski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu Urzędu Miasta Szczecin. - Najnowsze badania firm konsultingowych prognozują, że popyt na powierzchnie magazynowe w Szczecinie będzie coraz większy – dodaje Buwelski.

Szczecin ma nowe tereny gotowe pod inwestycje

Władze miasta są świadome potrzeb inwestorów i wychodzą im naprzeciw przygotowując odpowiednio tereny inwestycyjne pod obiekty przemysłowo-magazynowe. - Kompleksowo przygotowany teren powstał dzięki uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz uzbrojeniu go w infrastrukturę komunikacyjną i techniczną– mówi Marta Staśkowska, Zespół ds. Transakcji Gruntowych,JLL.

Nieruchomości Trzebusz i Dunikowo, o powierzchniach 31ha oraz 21 ha, podzielone na działki o powierzchniach ok. 2 ha, zlokalizowane są w prawobrzeżnej części Szczecina, tuż przy autostradzie A6 - węzeł Szczecin Dąbie Teren posiada dogodne połączenie z lotniskiem, portem morskim, Berlinem oraz z drogą ekspresową S3, dobrze skomunikowaną z drogami ekspresowymi i autostradami w Polsce. - Teren jest w pełni przygotowany do tego, aby potencjalny inwestor mógł rozpocząć budowę w ciągu kilku miesięcy. - zaznacza ekspert z JLL.  

Firmy, które zdecydują się na rozpoczęcie działalności na Terenie Inwestycyjnym Trzebusz lub Dunikowo będą mogły skorzystać z ulg podatkowych, przysługujących ze względu na położenie nieruchomości w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec.


Paulina Dziubińska
 • Szczecin

  Szukasz magazynu w Szczecinie?

  Powierzchnia dostępna: 13000 m2
  Liczba ofert: 117
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Szczecin