Ponad 200 ha terenów czeka na inwestora w Rozprzy

Gmina Rozprza ma do zaoferowania potencjalnym inwestorom ponad 200 ha terenów. Atutem jest między innymi centralne położenie gminy. Dodatkowo tereny przyłączyła Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, tworząc w Rozprzy jedną z największych podstref ŁSSE.


  – Jesteśmy przygotowani na każdego inwestora, zainteresowanego działalnością na terenie naszej Gminy. Każda inwestycja, każdy zakład pracy na terenie Gminy to szansa dla całej społeczności lokalnej. Powstanie dużej inwestycji to nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców i szansa na rozwój – mówi, cytowany przez portal terenyinwestycyjne.info, Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza.
 
Można tam inwestować na ponad 200 ha należących do Agencji Nieruchomości Rolnych. Zgodnie z miejscowym planem mogą tam powstać hale produkcyjne, przemysłowe i magazynowe.

Dodatkowo atrakcyjną opcją transportu jest kolej. Przez gminę przebiega linia kolejowa należąca do dawnej kolei wiedeńskiej. Obecnie w Rozprzy znajduje się bocznica kolejowa. Daje to możliwość importu i eksportu towarów i gwarantuje szybkość dostaw.

 
Położenie Rozprzy pozwala również pozyskiwać pracowników z Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Bełchatowa oraz Łodzi i Częstochowy, oddalonych od gminy o 60 km.
 
Jak pokazał raport JLL podsumowujący pierwsze półrocze 2018 roku, Polska Centralna jest najpopularniejszym rynkiem magazynowym w kraju. Popyt netto osiągnął na koniec I poł. 2018 r. poziom 370 tys. m kw.
– Kolejne inwestycje w regionie napędza między innymi doskonała infrastruktura. Centralna lokalizacja na skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad (A1 i A2) oraz drogi ekspresowej S8 łączącej Warszawę z Wrocławiem umożliwia tym samym pokrycie dystrybucją prawie całego kraju – mówi Paulina Dziubińska, Associate Director, JLL.
 
– Magazyny do wynajęcia w okolicach Łodzi śmiało można dziś nazwać logistycznym centrum kraju – dodaje Dziubińska z JLL.

Paulina Dziubińska