"Magazyny przejdą suchą nogą przez pandemię"

- Po pandemii, kiedy kapitał powróci większą falą na rynek nieruchomości, sektor przemysłowo-magazynowy powinien na tym skorzystać - mówił, cytowany przez Propertynews.pl, Robert Dobrzycki, CEO Panattoni Europe podczas sesji "Rynek nieruchomości komercyjnych – koniunktura, inwestycje, klient" w ramach EEC Online.


fot. ilustracyjna

Wygląda na to że sektor przemysłowo-magazynowy przechodzi względnie suchą nogą przez pandemię, choć jak podkreślali eksperci podczas dyskusji, można zaobserwować pewną nerwowość.

- Uczestnicy naszego sektora, w tym banki finansujące i niektórzy najemcy - zwłaszcza ci, nastawieni na sprzedaż tradycyjną - na pewno odczuwają skutki pandemii, a to z kolei ma wpływ na nas - przyznaje Robert Dobrzycki, CEO Panattoni Europe. - Na drugim biegunie jest e-commerce, który ma się bardzo dobrze i niektórzy nasi klienci notują największą aktywność w historii swojej działalności - podkreśla w PropertyNews.pl.

W dłuższej perspektywie, zdaniem Roberta Dobrzyckiego, pandemia przyspieszyła przejście sprzedaży z kanału tradycyjnego do kanału online. - Od tego trendu nie ma odwrotu. Widzą to producenci, banki i inwestorzy. Wierzymy, że po pandemii, kiedy kapitał powróci większą falą na rynek nieruchomości, sektor przemysłowo-magazynowy powinien na tym skorzystać - mówi Robert Dobrzycki.