E-handel ma się dobrze. Magazyny i firmy kurierskie rekrutują

Niemal we wszystkie dni kwietnia ruch w e-sklepach był wyższy niż podczas ostatniego Black Friday. W pierwszy wtorek po Wielkanocy, mimo braku wysokich rabatów, klienci sklepów złożyli o 10 proc. więcej zamówień niż w ubiegłoroczny Czarny Piątek. Tak wynika z badania firmy Shoper, która sprzedaje oprogramowanie dla branży e-commerce.


fot. ilustracyjna
Jak pisze Gazeta Wyborcza, dziś handel internetowy ma się dobrze jak nigdy. Firmy, które do tej pory nie myślały o sprzedaży internetowej, teraz nie mają wyjścia.

Gwałtowny wzrost e-handlu wymusza na firmach poszukiwanie nowych pracowników. Światowy gigant Amazon ogłosił niedawno, że zamierza zatrudnić 100 tysięcy osób. Rekrutacja trwa także w polskich magazynach światowej sieci.

Grupa Eurocash z kolei chce zatrudnić do pracy w sklepach, hurtowniach i centrach dystrybucyjnych w całej Polsce ponad 2 tys. pracowników.

– Jesteśmy największą polską firmą zajmującą się hurtową i detaliczną dystrybucją produktów FMCG. W obecnych warunkach cała nasza organizacja pracuje na zwiększonych obrotach – mówi członek zarządu Grupy Eurocash Katarzyna Kopaczewska, cytowana w komunikacie.

Grupa poszukuje pracowników do 180 hurtowni spożywczych cash&carry do pracy na kasie, przy wykładaniu towarów, rozładunku dostaw i do obsługi wózków widłowych; magazynierów, operatorów wózków widłowych i pracowników administracji magazynowej do 15 centrów dystrybucyjnych.

– Dzisiejsze przestawienie się konsumentów w tryb on-line, przełoży się na ich późniejsze zachowania. Dlatego, nawet w przypadku spodziewanego spowolnienia, sektor obiektów przemysłowo-magazynowych jest i pozostanie w najlepszej kondycji – podkreślił w rozmowie z Propertynews.pl Robert Dobrzycki, CEO Panattoni.

Według szacunkowych danych JLL zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej na wynajem przekroczyły poziom 19 milionów mkw.