Tak wygląda największy magazyn PepsiCo w Polsce w P3 Mszczonów [WIDEO]

Najnowszy magazyn centralny PepsiCo położony na terenie parku P3 Mszczonów działa już na pełnych obrotach. Jest to największy magazyn w sieci dystrybucji koncernu i największy obiekt tego typu oddany do użytku w Polsce w I kwartale 2020 r. Kubatura magazynu jest tak duża, że gdyby chcieć wypełnić budynek wyłącznie puszkami flagowego napoju marki, zmieściłoby się tam ich 2 mld. W transakcji najmu klienta reprezentowała agencja doradcza JLL.


mat. pras.

Obiekt o powierzchni ponad 58 tys. mkw. pozwala na składowanie ok. 60 tys. palet jednocześnie. Codziennie opuszcza go ok. 5 tys. palet i tyle samo trafia do niego z zakładów produkcyjnych firmy. Po skonsolidowaniu procesów logistycznych dotychczas prowadzonych w kilku innych lokalizacjach, magazyn centralny PepsiCo w parku P3 Mszczonów działa już na pełnych obrotach.

- Realizacja nowego magazynu centralnego była dla nas strategicznym projektem na przestrzeni kilku ostatnich lat oraz kluczowym elementem modernizacji systemu magazynowania wyrobów gotowych w Polsce. W obecnej chwili już ponad 85 proc. z docelowych operacji prowadzonych jest w Mszczonowie. Konsolidacja różnorodnych procesów, dotychczas prowadzonych w innych rozproszonych obiektach, okazała się bardzo dobrą decyzją i sprawdziła się doskonale w wymagającym okresie pandemii - powiedział Paweł Poniedzielnik, starszy kierownik ds. logistyki w PepsiCo.

Budowa magazynu centralnego PepsiCo rozpoczęła się w maju ubiegłego roku i trwała osiem miesięcy. Procesami operacyjnymi w magazynie PepsiCo w Mszczonowie zarządza ID Logistics. Firma jest międzynarodowym operatorem, który specjalizuje się w logistyce kontraktowej.

W transakcji najmu klienta reprezentowała agencja doradcza JLL.- To był nasz kolejny projekt dla PepsiCo, które jest bardzo wymagającym najemcą poszukującym najwyższej klasy powierzchni magazynowych położonych w świetnie skomunikowanych lokalizacjach. P3 spełniło te wymagania i zostało wybrane do realizacji nowego centrum dystrybucyjnego - zaważa Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Polsce.

- Dziękujemy PepsiCo za zaufanie i współpracę przy kolejnej udanej transakcji. Magazyn naszego klienta w parku P3 Mszczonów nie tylko wspiera dynamiczny rozwój sektora magazynowego w naszym kraju, ale również aktywizuje lokalny rynek pracy - dodaje Mika.

Mimo wysokiego poziomu automatyzacji procesów logistycznych, w magazynie zatrudnionych jest już 230 osób. 52 proc. z nich stanowią magazynierzy, a 27 proc. operatorzy wózków widłowych. Pozostałe osoby zatrudnione są na stanowiskach administracyjnych i nadzorczych.

Park P3 Mszczonów położony jest zaledwie 50 km na południowy zachód od Warszawy, wzdłuż drogi ekspresowej S8 łączącej stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrady A2 łączącej zachodnią i wschodnią część kraju oraz autostrady A1, biegnącej z południa na północ.Tomasz Mika