Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze

Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze mieści się na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego, w południowo-zachodniej Polsce.


Lokalizacja

Obszar Strefy znajduje się w pobliżu autostrad A4 i A3, dróg krajowych oraz w niewielkiej odległości od granic Polski z Republiką Czeską i Republiką Federalną Niemiec. Dogodną komunikację z punktami z Kamiennogórskiej SSE Małej Przedsiębiorczości zapewnia bliskość lotnisk we Wrocławiu, Pradze i Dreźnie.

Podstrefy

Na terenie Strefy liczącej 367,14 ha funkcjonuje kilkanaście podstref: Kamienna Góra, Lubawka, Piechowice, Janowice Wielkie, Jelenia Góra, Nowogrodziec, Lubań, Jawor, Prusice, Żmigród, Ostrów Wielkopolski, Dobroszyce, Gryfów Śląski, Zgorzelec.

Inwestorzy

Wśród głównych inwestorów na terenie SSE Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze znajdują się: BDN Sp. z o.o. Sp. Komandytowa (Niemcy), TBAI POLAND Sp. z o.o. (Belgia), POLCOLORIT S.A. (Polska), Takata Petri Parts Polska Sp. z o.o. (Japonia), AUTOCAM POLAND Sp. z o.o. (Holandia).

Łącznie na terenie Strefy funkcjonuje 42 inwestorów, których nakłady inwestycyjne to ponad 1,88 mld PLN.

 

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna, ze względu na atrakcyjną lokalizację i bogatą niezbędną infrastrukturę, zapewnia inwestorom dogodne warunki do rozwoju i prowadzenia działań.