Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC

Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC zajmuje szczególne miejsce na mapie SSE w Polsce – to jedna z pierwszych takich Stref w kraju. Ze względu na sąsiedztwo ważnych rynków zbytu oraz niskie koszty prowadzenia działalności gospodarczej, jest bardzo korzystnym miejscem dla inwestorów.


Lokalizacja

Tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC znajdują się w pięciu województwach: podkarpackim lubelskim, śląskim, zachodniopomorskim oraz małopolskim. Położenie terenów należących do SSE EURO-PARK MIELEC pozwala na dogodny transport towarów i przewóz pasażerów. W każdej z podstref występuje korzystna dla inwestorów infrastruktura transportowa: drogi krajowe, autostrady, lotniska pasażerskie, a także lotnisko znajdujące się na terenie strefy w Mielcu, które umożliwia obsługę lotów biznesowych, czarterowych i transportowych.

Podstrefy

W skład SSE EURO-PARK MIELEC wchodzi 25 podstref: Mielec, Gorlice, Dębica, Sanok, Zagórz, Leżajsk, Jarosław, Głogów Małopolski, Ostrów, Lubaczów, Trzebowisko, Ropczyce, Lublin, Kolbuszowa, Radzyń Podlaski, Zamość, Rzeszów, Szczecin, Krosno, Lubartów, Łańcut, Radymno, Sędziszów Małopolski, Chełm oraz Częstochowa.

Podstrefy położone w województwie podkarpackim zlokalizowane są blisko stacji przeładunkowych na trakcji szerokotorowej prowadzącej do Rosji przez Ukrainę, co również zwiększa atrakcyjność tych terenów dla potencjalnych inwestorów.

Inwestorzy

Główni inwestorzy w tej Strefie to: Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. (USA), Kronospan Mielec Sp. z o.o. (Cypr), BRW. Sp. z o.o., MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. (Niemcy), BORGWARNER POLAND Sp. z o.o. (USA), Lear Corporation Poland IISp. z o.o. (USA), Kirchhoff Polska Sp. z o.o. (Niemcy).  Zgodnie ze stanem na dzień 30 czerwca 2014 w SSE zostało wydanych 298 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Wartość poniesionych narastająco nakładów inwestycyjnych przez inwestorów na koniec II kwartału wyniosła 6,23 mld zł.