Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Obszary objęte Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną mieszczą się na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Słupska SSE jest zarządzana przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.


Lokalizacja

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna zarządzana od 1997 roku przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., obejmuje obszar o powierzchni 816 ha, położony na Pomorzu Środkowym. Obszary inwestycyjne Słupskiej Strefy zlokalizowane są na terenach miast i gmin województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na terenie Strefy w Słupsku funkcjonuje Słupski Inkubator Technologiczny oferujący pomieszczenia biurowe i magazynowo-produkcyjne, Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne oraz Pracownię Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych. 

Podstrefy

Słupska SSE składa się z 15 podstref zlokalizowanych w woj. pomorskim: Słupsk-Włynkówko, Słupsk-Westerplatte, Redzikowo, Wieszyno, Ustka, Debrzno, Czarne oraz w województwie zachodniopomorskim: Koszalin, Szczecinek, Wałcz, Polanów, Laski Koszalińskie, Tychowo, Karlinko, Kalisz Pomorski. Tereny inwestycyjne zlokalizowane są w dzielnicach przemysłowych miast i gmin, przy drogach krajowych oraz w niedalekiej odległości od portów lotniczych (Gdańsk-Rębiechowo, Szczecin-Goleniów) oraz morskich (Gdynia, Gdańsk, Kołobrzeg, Świnoujście).

Inwestorzy

Przedsiębiorcy reprezentują różne branże, w tym m.in. przetwórstwo drzewne, produkcja mebli, przetwórstwo tworzyw sztucznych, branża metalowa (produkcja konstrukcji, maszyn i części, produkcja urządzeń dla branży offshore i morskiej, elementów dla gospodarstw domowych), przetwórstwo spożywcze, produkcja autobusów i części, w tym szyb samochodowych, usługi transportu oraz magazynowania.

Inwestorami w Słupskiej SSE są  m.in. Kronospan Polska Sp. z o.o. (Cypr), Paula-Fish Sławomir Gojdź Sp. j. (Polska),  Przetwórstwo Rybne „ŁOSOŚ” Sp. z o.o. (Polska), Nordglass Sp. z o.o. (Polska), Hydro-Naval Sp. z o.o. (Polska), Q4Glass, ABJ Investors Sp. z o.o. Sp. kom. (Polska), AJ Fabryka Mebli Sp. z o.o. (Szwecja), Albatros Aluminium Sp. z o.o. (Polska), Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. (Portugalia).