Możliwości do wyboru na rynku magazynowym

Poszukiwanie magazynu idealnego zaczyna się od analizy sytuacji i sprecyzowania potrzeb firmy. Warto również przeanalizować możliwości jakie daje rynek magazynowo-przemysłowy w Polsce.


W przypadku poszukiwania małej powierzchni – do 10 tys. m kw. – najlepszym rozwiązaniem może być wynajem gotowego magazynu. Zaletą takiego wyboru jest możliwość podpisania umowy minimum na 3 lata. Jest to najlepsze rozwiązanie dla najemcy, któremu trudno określić, jakie potrzeby będzie miała firma za kilka lat. Po upływie określonego czasu najemca będzie mógł poszukać nowej, bardziej odpowiedniej powierzchni.

Po analizie potrzeb może się okazać, że dla niektórych przedsiębiorstw jedynym właściwym rozwiązaniem będzie wybudowanie magazynu typu BTS. Na taki magazyn zazwyczaj decydują się firmy, które – poza dużą powierzchnią – potrzebują indywidualnych rozwiązań i ponadstandardowych adaptacji technicznych.

Dzięki systemowi BTS klient może dowolnie skomponować moduły powierzchni magazynowych – pozwala to otrzymać dokładnie to, czego oczekuje. Tego typu obiekt daje również wybór pomiędzy najmem lub zakupem na własne potrzeby. Należy jednak pamiętać, że decydując się na wynajem magazynu szytego na miarę, trzeba podpisać długoterminową umowę.

Minimalnym okresem jest w takim przypadku 10 lat. Okres najmu może być jeszcze dłuższy, kiedy budynek będzie musiał spełniać skomplikowane warunki. Deweloper zabezpiecza się w ten sposób, gdyż po zakończeniu umowy może być mu trudno znaleźć nowego klienta. Dużą zaletą rozwiązań systemu BTS jest natomiast wybór dogodnej lokalizacji.