Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje powierzchnię 1302 ha w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Największa część Strefy znajduje się w województwie łódzkim.


Lokalizacja

Położenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w centralnej części Polski sprawia, że znajduje się ona na przecięciu szlaków transportowych Wschód-Zachód i Północ-Południe, leżąc jednocześnie w obszarze, na którym mieści się największy węzeł komunikacyjny w kraju (autostrady, drogi ekspresowe, międzynarodowy Port Lotniczy im. Władysława Reymonta, kolejowy terminal kontenerowy).

Podstrefy

Na Łódzką SSE składa się 45 podstref, które znajdują się m.in. w  Łodzi, Ksawerowie, Zgierzu, Ozorkowie, Aleksandrowie Łódzkim, Tomaszowie Mazowieckim, Zduńskiej Woli,Bełchatowie, Rawie Mazowieckiej,Łęczycy,Kutnie, Kole, Radomsku, Sieradzu,Wieluniu,Paradyżu,Piotrkowie Trybunalskim,Nowych Skalmierzycach,Turku, Przykonie, Sławnie i Warszawie.

Inwestorzy

Wśród głównych inwestorów znajdują się: Dell Products (Poland) Sp. z o.o. (USA), Gillette Poland International Sp. z o.o. (USA), Procter and Gamble Operations Polska Sp. z o.o. (USA), Indesit Company Polska Sp. z o.o. (Włochy), ABB Sp. z.o.o. (Holandia). Wysokość inwestycji przekroczyła w tej Strefie 9,8 mld PLN przy wydanych 218 zezwoleniach na działalność gospodarczą.

 

Bogata oferta inwestycyjna, liczne powierzchnie biurowe wysokiej klasy, jak i tereny idealne pod budowę zakładów produkcyjnych sprawiają, że Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest bardzo atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów.