Jak uzyskać niski czynsz za magazyn?

Wysokość czynszu powierzchni magazynowej to kluczowa kwestia dla każdego najemcy. W jaki sposób uzyskać najatrakcyjniejsze stawki, od czego one zależą i jak unikać błędów podczas negocjacji?


Magazyny.pl

Poziom czynszu zależy od bardzo wielu czynników, takich jak:

Im większa dostępność powierzchni w danym regionie, tym łatwiej jest wynegocjować niską stawkę czynszu. Kluczem do najniższej stawki jest osiągnięcie przewagi informacyjnej na korzyść najemcy. Im mniejszą wiedzę o potrzebach inwestycyjnych klienta posiadają deweloperzy, tym bardziej komfortowa jest jego pozycja. Należy więc przede wszystkim ułożyć odpowiednią strategię działania i wykorzy - stać w niej wiedzę o rynku.

Skuteczna strategia

Najczęstszym błędem najemców jest brak przygotowania odpowiedniej strategii komunikacji z rynkiem i ujawnianie zbyt obszernych informacji potencjalnym dostawcom. Panuje również mylne przekonanie, że najemca jest w stanie otrzymać najobszerniejsze dane z rynku tylko otwarcie demonstrując własne potrzeby inwestycyjne. Ta zgubna praktyka powoduje postawienie się najemcy w bardzo niekorzystnej pozycji negocjacyjnej. Wszelkie informacje ze strony klienta powinny być utrzymane w ścisłej tajemnicy przed ewentualnymi dostawcami i być znane tylko konsultantowi, który opracuje strategię działania wraz z klientem.

 

Stabilna współpraca z konsultantem

Błędnym posunięciem jest korzystanie przez przyszłego najemcę z usług kilku konsultantów. Najemcy mylnie sądzą, że zwiększy to ich wiedzę o dostępnej powierzchni. Niestety, stanowi to potencjalne zagrożenie wydostania się kluczowych informacji na rynek i zmniejszenie siły zakupowej klienta. Powierzenie przeprowadzenia transakcji jednej, profesjonalnej firmie doradczej gwarantuje pełną dyskrecję. Należy podkreślić, że doświadczony doradca posiada pełną wiedzę dotyczącą dostępnej powierzchni magazynowej w całej Polsce.

Dlatego też jest w stanieprzedstawić najemcy wszystkie oferty,bez konieczności ujawniania deweloperominformacji dotyczących klienta.Doradca doskonale zna każdy istniejącybudynek oraz możliwości dostawców.Zna także realia rządzące rynkiem ipotrafi wspólnie ze swoim klientemosiągnąć pożądany cel.Z odpowiednią wiedzą o trudnościachpodczas negocjacji czynszu i z pomocąspecjalistów można bez komplikacjiuzyskać atrakcyjne warunki najmu.Należy jednak mieć świadomość, że nawysokość czynszu składają się różneczynniki i rozmowy z dostawcami trzebaprowadzić biorąc je wszystkie pod uwagę.


Tomasz Mika

See also

Szukasz magazynu? Zweryfikuj potrzeby


17-08-2017

Najemca poszukujący nowej lub dodatkowej powierzchni powinien włożyć dużo wysiłku w analizę swoich potrzeb. Dlaczego? Znając potrzeby możemy szybciej i sprawniej trafić do magazynu idealnego dla firmy.

Konsultant to oszczędność pieniędzy


08-08-2017

Większość najemców magazynowych jest zdania, że najważniejszym czynnikiem najmu obiektu magazynowo-przemysłowego jest cena, czyli przede wszystkim czynsz. Czy współpraca z konsultantem może zapewnić Klientowi oszczędności? Odpowiedź jest krótka: tak.

Koszty najmu powierzchni magazynowej


13-06-2017

Wysokość czynszu powierzchni magazynowej to dla wielu najemców kluczowa kwestia przy wyborze lokalizacji. Jednak nie jest to jedyna opłata z którą każdy najemca powinien się liczyć.

Magazyn uniwersalny? Czym jest i dla kogo to rozwiązanie idealne


22-05-2017

Rosnący outsourcing operacji do firm wyspecjalizowanych spowodował wzrost popytu na magazyny dopasowane pod kątem operacyjnym. Deweloperzy zaczęli bardziej elastycznie podchodzić do potrzeb pojawiających się na rynku i poszerzają ofertę rozwiązań, które proponują najemcom. Jakie są atuty uniwersalnych obiektów magazynowych?