Co deweloper może zaoferować potencjalnemu klientowi?

Przyszły najemca może liczyć na zwolnienie z czynszu przez ustalony okres. Jedną z zachęt jest wypłata gotówki na konto wynajmującego. Obiekt może zostać wyposażony na koszt wynajmującego. Wysokość zachęt jest uzależniona od wielu czynników, takich jak długość trwania umowy czy wielkość wynajętej powierzchni.


zdj. Magazyny.pl

Wakacje od czynszu

Przyszły najemca może liczyć na zwolnienie z czynszu przez ustalony okres. Deweloper czy inny właściciel obiektu w ramach oferty może zaproponować tego rodzaju rozwiązanie. Długość takiego zwolnienia ustalana jest podczas negocjacji. Strony mogą również np. ustalić, że zwolnienia z czynszu nie będą obowiązywały na początku trwania umowy, a na przykład przez trzy wybrane miesiące w każdym roku wynajmowania powierzchni.

Cash incentive

Dodatkowe zachęty dla najemców w postaci kontrybucji finansowych, przyjmują formę kwoty jednorazowo otrzymanej od wynajmującego. To pieniądze, które inwestor może przeznaczyć na dowolny cel. Wynegocjowana wysokość kontrybucji finansowej jest przelewana na konto najemcy.

Wyposażenie na koszt wynajmującego

Przyszły najemca może wynegocjować możliwość aranżacji i wykończenia powierzchni na koszt właściciela obiektu. Na życzenie klienta budynek może np. zostać przystosowany do produkcji.Całkowite koszty za wprowadzone na zlecenie inwestora zmiany w obiekcie zostają pokryte przez wynajmującego. Deweloper oraz najemca mogą również podzielić się kosztami aranżacji.

Wśród wielu zachęt od deweloperów i właścicieli obiektów magazynowych pojawiają się również:


Mateusz Iłowiecki

Zobacz więcej

Szukasz magazynu? Zweryfikuj potrzeby


17-08-2017

Najemca poszukujący nowej lub dodatkowej powierzchni powinien włożyć dużo wysiłku w analizę swoich potrzeb. Dlaczego? Znając potrzeby możemy szybciej i sprawniej trafić do magazynu idealnego dla firmy.

Konsultant to oszczędność pieniędzy


08-08-2017

Większość najemców magazynowych jest zdania, że najważniejszym czynnikiem najmu obiektu magazynowo-przemysłowego jest cena, czyli przede wszystkim czynsz. Czy współpraca z konsultantem może zapewnić Klientowi oszczędności? Odpowiedź jest krótka: tak.

Koszty najmu powierzchni magazynowej


13-06-2017

Wysokość czynszu powierzchni magazynowej to dla wielu najemców kluczowa kwestia przy wyborze lokalizacji. Jednak nie jest to jedyna opłata z którą każdy najemca powinien się liczyć.

Magazyn uniwersalny? Czym jest i dla kogo to rozwiązanie idealne


22-05-2017

Rosnący outsourcing operacji do firm wyspecjalizowanych spowodował wzrost popytu na magazyny dopasowane pod kątem operacyjnym. Deweloperzy zaczęli bardziej elastycznie podchodzić do potrzeb pojawiających się na rynku i poszerzają ofertę rozwiązań, które proponują najemcom. Jakie są atuty uniwersalnych obiektów magazynowych?