W Stargardzie powstaje Centrum Dystrybucyjne Lidla

Nowe Centrum Dystrybucyjne Lidla powstanie w Stargardzie. Będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie.


Nowe Centrum Dystrybucyjne Lidla w Stargardzie to częściowo dwukondygnacyjny magazyn modularny, na który składa się parter o powierzchni 44 tys. m kw. oraz piętro o powierzchni 14 tys. m kw. To druga tego rodzaju inwestycja w Polsce – pierwszy obiekt został otwarty na początku 2019 roku w Kałuszynie, w województwie mazowieckim.

Co więcej, podobnie jak w pozostałych obiektach Lidla, w nowym Centrum Dystrybucyjnym na etapie fazy projektowej zaplanowano wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań przyjaznych środowisku. Uroczysta wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego, odbędzie się już 11 czerwca.

– Nasze najnowsze, 11. Centrum Dystrybucyjne powstaje w Stargardzkim Parku Przemysłowym przy ulicy Metalowej. Docelowo będzie zaopatrywało ok. 100 sklepów sieci położonych w województwie zachodniopomorskim oraz północnej części województwa lubuskiego. Planujemy, że pierwsze dostawy do sklepów rozpoczną się na przełomie 2019 i 2020 roku – zapowiada Andrzej Porębski, członek zarządu Lidl Polska.

Otwarcie zaplanowano na IV kwartał 2019 roku, pierwsze sklepy Centrum zaopatrzy już na przełomie roku 2019/2020. Uroczysta wiecha odbędzie się 11 czerwca.