W Pile powstaje Centrum Logistyczne DPD Polska

We wrześniu w Pile ma zostać otwarte Centrum Logistyczne DPD Polska. Inwestycja powstaje przy ulicy Młodych – informuje Życie Piły.


zdj. ONYX Development

Nowoczesne centrum dystrybucji składać się będzie z części biurowej o powierzchni ok. 500 mkw.  oraz magazynowej o pow. 2200 mkw. z możliwą rozbudową o kolejne 600 mkw. – informuje pilska firma ONYX Development.

Jak powiedzieli portalowi Życie Piły przedstawiciele DPD Polska - centrum logistyczne w Pile uwzględnia rosnący popyt na e-commerce.

- Centrum logistyczne przy ul. Młodych jest nową inwestycją DPD Polska i będzie odpowiedzialne za obsługę obszaru Piły i okolic. Tego typu inwestycje są zgodne ze strategią rozwoju firmy, która uwzględnia rosnący popyt na e-commerce. DPD Polska od dwóch lat wdraża model logistyczny polegający na decentralizacji procesów przez otwieranie kolejnych obiektów. To pozwala przyspieszyć transport, zredukować koszty połączeń drogowych, a także ograniczyć szkodliwe emisje. Obiekt w Pile, podobnie jak inne inwestycje DPD Polska, wyposażony będzie w rozwiązania pozwalające ograniczyć zużycie energii, takie jak systemy fotowoltaiczne, oświetlenie LED, czy stacje ładujące elektryczne pojazdy kurierskie - czytamy w komunikacie DPD Polska.