W MLP Lublin jest już komplet najemców

MLP Group w pełni skomercjalizowało park logistyczny w Lublinie. W MLP Lublin, oferującym łącznie około 45 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, funkcjonuje obecnie trzech najemców.


MLP Group zakończyło proces komercjalizacji parku logistycznego w Lublinie. Aktualnie w przygotowaniu oraz w trakcie budowy są hale magazynowe o powierzchni 17,8 tys. m kw. Finalna rozbudowa parku zakończy się w drugim kwartale 2019 r.

Budowa centrum logistycznego MLP Lublin rozpoczęła się w 2014 r. Pierwszym najemcą była firma ABM Greiffenberger Polska, specjalizująca się w produkcji silników i systemów napędowych. Wynajęła wówczas blisko 10 tys. m kw., by po dwóch latach zwiększyć ją do ponad 16 tys. m kw. Kolejnym podmiotem była Stokrotka, stanowiąca część detaliczną Grupy Kapitałowej Emperia. Początkowo wynajęła około 6 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej, również stopniowo zwiększając wynajmowaną powierzchnię aż do około 23,2 tys. m kw. Ostatnio do grona najemców dołączyła firma Turck będąca globalnym partner w dziedzinie rozwiązań dla automatyki przemysłowej, obejmując 6,5 tys. m kw.

- MLP Lublin jest naszym pierwszym parkiem, który postanowiliśmy wybudować na lokalnym rynku, poza najbardziej popularnymi regionami magazynowymi kraju. Pełne skomercjalizowanie obiektu potwierdza, że są one potrzebne i poszukiwane przez najemców. Kluczem do sukcesu była doskonała lokalizacja, w pobliżu dróg ekspresowych wchodzących w skład obwodnicy Lublina - powiedziała Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group.

Park MLP Lublin jest realizowany na działce o powierzchni 10 hektarów z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję. Łączna powierzchnia najmu wynosi ok. 45 tys. m kw.


 • Lublin

  Szukasz magazynu w Lublinie?

  Powierzchnia dostępna: 0 m2
  Liczba ofert: 9
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Lublin