W Gdańsku powstała jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie

Grupa Pekabex uruchamia w Gdańsku fabrykę elementów m.in. dla budownictwa mieszkaniowego. Inwestycja kosztowała 65 mln zł. To jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie.


fot. ilustracyjna
Fabryka powstała na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gdańsku-Kokoszkach. Będzie mogła wyprodukować do 500 tys. m kw. elementów przeznaczonych głównie dla budownictwa mieszkaniowego. To piąty zakład produkcyjny Pekabex w Polsce.

– Inwestycja Pekabeksu jest pionierskim przedsięwzięciem na polskim rynku. Nowy zakład jest wyposażony w pełni zautomatyzowane linie do produkcji płyt typu filigran, ścian z podwójnego filigranu i ścian z izolacją, a także ścian pełnych – napisała firma w komunikacie.

Inwestycja Pekabeksu jest pionierskim przedsięwzięciem na polskim rynku. Nowy zakład jest wyposażony w pełni zautomatyzowane linie do produkcji płyt typu filigran, ścian z podwójnego filigranu i ścian z izolacją, a także ścian pełnych.

Grupa Pekabex to czołowy wytwórca konstrukcji prefabrykowanych. Ma fabryki zlokalizowane w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. Na rynku głównym GPW od 2015 r. Skonsolidowane przychody Grupy wyniosły 886,34 mln zł w 2018 r.