Trzy kolejne firmy będą w specjalnej strefie ekonomicznej w Lublinie

Trzy następne firmy dostały pozwolenia na działalność w podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Mielec w Lublinie. Funkcjonują w niej już w sumie 33 firmy.


Zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie otrzymały: specjalizująca się w produkcji opakowań dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego spółka ELPES, producent wyposażenia handlowego MODERN-EXPO oraz producent drzwi i okien drewnianych - spółka POL-SKONE. 

Strefa w Lublinie funkcjonuje od września 2007 r. jako podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Mielec. Obejmuje 116,5 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych. Zlokalizowana jest we wschodniej części Lublina, w pobliżu lotniska oraz północno-wschodniej obwodnicy miasta, w sąsiedztwie dwóch węzłów komunikacyjnych drogi ekspresowej S17.

Lublin - most między Wschodem a Zachodem

- Jest szansa, że o Lublinie będzie w najbliższym czasie głośno - mówi w rozmowie z Magazyny.pl Mateusz Iłowiecki, konsultant JLL, odpowiedzialny za region wschodni.

- Duży potencjał gospodarczy regionu, nowe przedsięwzięcia w kluczowych dla władz lokalnych sektorach, a także strategiczne położenie Lublina mogą już wkrótce przyciągnąć inwestorów, a co za tym idzie doprowadzić do rozwoju lokalnego rynku magazynowego - dodaje Iłowiecki. 


Mateusz Iłowiecki
 • Lublin

  Szukasz magazynu w Lublinie?

  Powierzchnia dostępna: 14000 m2
  Liczba ofert: 10
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Lublin

Zobacz więcej

Zmiany kadrowe w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL


08-04-2022

Na czele polskiego Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL stanął Tomasz Mika. Nową funkcję objęła także Agata Zając. Z kolei Tomasz Olszewski wycofuje się z rynku nieruchomości komercyjnych. Pozostanie jednak konsultantem wspierającym prace JLL.

W Wrocławiu utworzono samorządowy HUB międzynarodowej pomocy humanitarnej


09-03-2022

Samorząd Województwa Dolnośląskiego otworzył we Wrocławiu Międzynarodowy HUB Pomocy Humanitarnej - pisze „Gazeta Wrocławska”. To w nim magazynowane są najpotrzebniejsze artykuły, produkty i środki medyczne.

ITP wprowadzi się do 7R City Flex Warsaw Airport III


09-03-2022

Firma ITP S.A. zdecydowała się na konsolidację i powiększenie wynajmowanej powierzchni magazynowej. W efekcie będzie wynajmowała ponad 5,5 tys. mkw. w 7R City Flex Warsaw Airport III. To nowa lokalizacja dla firmy.

Ruszyła budowa centrum logistycznego Hillwood w Zgierzu


03-03-2022

Właśnie ruszyła budowa nowego centrum logistycznego Hillwood Polska w Zgierzu. Pierwszą umowę na wynajem 17 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej podpisano z 3LP SA. Jest to jeden z czołowych operatorów logistycznych w Polsce.