Transakcja sprzedaży pięciu magazynów

Firmy Panattoni Europe i Standard Life Investments poinformowały o sprzedaży pięciu magazynów w Polsce, obejmujących łącznie 170.000 m2 powierzchni przemysłowej, na rzecz funduszu European Property Investors Special Opportunities.


Magazyny w Łodzi, Pruszkowie i Poznaniu wynajęte w całości

Panattoni Europe i Standard Life Investments, sprzedały pięć powierzchni magazynowych, zlokalizowanych w Łodzi, Pruszkowie i Poznaniu – wszystkie zostały w pełni wynajęte przez 18 firm reprezentujących różne branże: logistyczną, produkcji lekkiej i sektora FMCG.

Magazyny powstały w latach 2007-2008 i stały się cennym aktywem dla funduszu AEW Europe/Tristan ze względu na swoją kluczową lokalizację, wysoką jakość oraz sukces komercyjny. Aktywa sprzedano za 91 milionów EUR.

Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe na Europę Środkową komentuje:

Polski rynek nieruchomości ostatnimi czasy zyskuje coraz bardziej na atrakcyjności wśród zagranicznych funduszy, inwestujących w międzynarodowe nieruchomości. We współpracy ze Standard Life Investments stworzyliśmy stabilne portfolio strategicznie ulokowanych projektów pomimo słabej koniunktury w ostatnim czasie. Jesteśmy przekonani o sile naszych inwestycji i cieszy nas, że fundusz EPISO potwierdził ich wartość. Jesteśmy też dumni, że zespół AEW Europe/Tristan wybrał firmę Panattoni Europe na zarządcę swoich aktywów i nieruchomości kierując się jakością naszych usług i reputacją na polskim rynku logistycznym.


 • Warszawa

  Szukasz magazynu w Warszawie?

  Powierzchnia dostępna: 273000 m2
  Liczba ofert: 159
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Warszawa
 • Poznań

  Szukasz magazynu w Poznaniu?

  Powierzchnia dostępna: 183000 m2
  Liczba ofert: 355
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Poznań