Suwalska SSE wydała decyzje o wsparciu. Inwestycje za ponad 150 mln zł

Suwalska SSE poinformowała o dwóch nowych inwestycjach na swoim terenie. Spółka KAN rozbuduje centrum produkcyjne w Białymstoku. Inwestycja warta jest 130 mln zł. Przedsiębiorstwo Cezar wybuduje z kolei w Ełku nową halę produkcyjno-magazynową i przeznaczy na inwestycję ponad 25 mln złotych.


mat. pras.

KAN w związku z dynamicznym rozwojem i zapotrzebowaniem na produkty KAN-therm planuje zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu poprzez rozbudowę centrum produkcyjnego w Białymstoku, w tym budowę nowoczesnej hali produkcyjnej, pomieszczeń magazynowych, pomieszczeń laboratoryjnych do badania jakości wytwarzanych produktów. Ponadto Przedsiębiorca planuje zakup nowego parku maszynowego oraz innych urządzeń.

Firma KAN jest producentem i dystrybutorem innowacyjnego systemu KAN-therm przeznaczonego do budowy wewnętrznych instalacji wody ciepłej i zimnej, centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego oraz instalacji przeciwpożarowych i technologicznych. W zakładach produkcyjnych wytwarzane są wysokiej jakości rury tworzywowe, złączki PPSU i PP-R , metalowe rozdzielacze i armatura, a także szeroka gama wyrobów z blachy, w tym szafek instalacyjnych. Produkty KAN są eksportowane do wielu krajów Europy i Azji oraz Afryki.

Firma Cezar będzie realizować w Ełku inwestycję polegającą na budowie nowej hali produkcyjno-magazynowej. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano m.in. budowę pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych oraz zakup linii technologicznych i różnego rodzaju maszyn i urządzeń produkcyjnych., a także rozbudowę budynku administracyjnego na potrzeby biura projektowego. Przy eksploatacji maszyn i urządzeń będzie wykorzystywana dotychczasowa infrastruktura.

Przedsiębiorstwo Cezar produkuje materiały wykończeniowe dla budownictwa, takie jak listwy przypodłogowe (PVC, MDF, drewno, polistyren, aluminium), listwy do wykładzin, profile do glazury i terakoty, profile do boazerii, panele ścienne, listwy schodowe, fugowe, ochronne, podkłady podłogowe (polistyren, pianka polietylenowa, spilśnione drewno, naturalny korek),profile standardowe i budowlane.