Startuje magazyn Panattoni Łódź Business Center

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, ogłasza rozpoczęcie budowy położonego w samej Łodzi magazynu Panattoni Łódź Business Center. Pierwsi klienci tego parku o charakterze „small business units” wynajęli powierzchnię 7100 m².


Nowoczesna przestrzeń magazynowo-biurowa w granicach Łodzi

Panattoni Europe rozpoczął budowę pierwszego z dwóch zaplanowanych budynków Panattoni Łódź Business Center, których powierzchnia wyniesie po blisko 9 000 m² dla każdego obiektu. Inwestycja jest nowatorską ideą połączenia magazynu wraz z reprezentacyjnym biurem, której potencjał doceniło dwóch nowych klientów dewelopera. Są nimi: należący do międzynarodowego holdingu DS Smith, producent tektury falistej i opakowań, firma DS Smith Polska SA (blisko 2 600 m²) oraz firma z branży farmaceutycznej, dla którego powierzchnia magazynowa będzie miała charakter inwestycji build-to-suit (BTS). Przestrzeń zawiera pomieszczenia z kontrolowaną temperaturą, co w przypadku farmaceutyków jest niezbędnym wymogiem dla magazynowanych artykułów.

Magazyny w Łodzi z możliwością lekkiej produkcji

Centrum logistyczne w Łodzi- Panattoni Łódź Business Center, jest pierwszym parkiem dostosowanym do potrzeb mniejszych najemców poprzez zaprojektowane minimalne moduły magazynowe. Ich powierzchnia wynosi po około 1600 m². Część magazynowa obiektu to nowoczesna powierzchnia klasy A, z dostępem do doków i wjazdem z poziomu „0”, z przeznaczeniem zarówno na składowanie, jak i lekką produkcję.

Skrzyżowanie autostrad A1 i A2 przyszłym sąsiedztwem łódzkiej powierzchni magazynowej

Magazyn Panattoni Łódź Business Center zlokalizowany jest na terenie Łodzi, w pobliżu przyszłego węzła łączącego autostrady A1 i A2 oraz przy planowanym węźle „Andrespol” autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn).


Paulina Dziubińska