Sklep WOŚP w MLP Group

Sklep internetowy SiemaShop wprowadził się do parku logistycznego MLP Pruszków II. Marka należąca do Złotego Melona, spółki w której Fundacja WOŚP posiada 100 proc. udziałów, będzie korzystała z około 1500 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.


mat. pras.

Spółka należąca do Fundacji WOŚP „Złoty Melon” podpisała umowę na wynajem ok. 1500 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Pruszków II. Z tego na cele magazynowe przeznaczonych jest ok. 1200 m kw., a resztę stanowi powierzchnia socjalna i biurowa.

Obiekt będzie pełni funkcję centrum dystrybucyjnego dla internetowego sklepu SiemaShop, który dostarcza gadżety, koszulki autorstwa Jerzego Owsiaka oraz wydawnictwa muzyczne. Osiągany przez sklep zysk ze sprzedaży, w całości przeznaczony jest na realizację prowadzonych całorocznych programów medycznych i edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży i ludzi w podeszłym wieku.

Znana na całym świecie Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działa już blisko 30 lat. Jej celem jest pomoc w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze przeznaczane są na zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także na prowadzenie programów medycznych i edukacyjnych.

– Jestem bardzo zadowolony z rozpoczęcia współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i mam nadzieję, że to dopiero początek naszej długoterminowej relacji. Projekt MLP Pruszków II cieszy się ogromną popularnością wśród naszych obecnych, jak i potencjalnych najemców, atrakcyjna lokalizacja centrum MLP Pruszków II jest niewątpliwie ogromnym atutem przy wyborze obiektu – powiedział Tomasz Pietrzak, Senior Leasing Manager w MLP Group S.A.

Projekt MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 359 tys. mkw. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest wstanie sprostać wymaganiom klientom z różnych branż. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami.

Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej