Ruszyła modernizacja centrum Biedronki w Wojniczu

Właśnie ruszyła modernizacja centrum dystrybucyjnego Biedronki w Wojniczu. Inwestycja potrwa jeszcze 12 miesięcy i kosztować będzie ponad 69 mln zł.


mat. pras.

Magazyn o powierzchni 23 tys. mkw. zaopatruje 212 placówek w południowo-wschodniej Polsce. Obecnie dostawy realizowane są przez 66 samochodów, jednak po modernizacji będzie to 78 aut.  

Średnia odległość pokonywana przez ciężarówki od sklepu do magazynu wynosi 178 km w obie strony. Zamiany umożliwią optymalizację procesów logistycznych i pozwolą na obsługę kolejnych obiektów. Średnio samochody floty Biedronki wykonują 240 kursów w trakcie doby, w planach jest, by ta liczba zwiększona została do 290 kursów. Obecnie dobowo centrum wysyła i odbiera ponad 7400 palet, docelowo liczba ta wynosić ma ponad 8100 palet.

Dzięki modernizacji centrum dystrybucyjne w Wojniczu będzie jeszcze bardziej ekologiczne. W magazynie chłodniczym nastąpi wymiana technologii chłodniczej na taką, która jest w pełni ekologiczna i przyjazna środowisku. Zamontowane zostaną lodówki i chłodnie wykorzystujące w pełni neutralny dla środowiska naturalny gaz CO2. Stara instalacja korzystająca z freonu zostanie zlikwidowana.

W centrum zatrudnionych jest obecnie 400 pracowników, a dzięki powiększeniu i modernizacji ośrodka pracę znajdzie tutaj kolejne 80 osób.

System logistyczny Biedronki składa się z 16 centrów dystrybucyjnych liczących łącznie ponad 400 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Tak rozmieszczona siatka pomaga zapewnić optymalną efektywność łańcucha dostaw do ponad 3115 sklepów zlokalizowanych w ponad 1100 miejscowościach na terenie Polski.