Ruszyła budowa centrum logistycznego Hillwood w Zgierzu

Właśnie ruszyła budowa nowego centrum logistycznego Hillwood Polska w Zgierzu. Pierwszą umowę na wynajem 17 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej podpisano z 3LP SA. Jest to jeden z czołowych operatorów logistycznych w Polsce.


mat. pras.

Park Hillwood Zgierz położony będzie zaledwie 2,5 km od wjazdu na autostradę A2. Lokalizacja zapewnia szybki i sprawny dojazd do granic z Niemcami, Czechami i Białorusią, a także do portów morskich w Gdańsku i Gdyni.

– Cieszymy się z rozpoczęcia budowy i podpisania pierwszej umowy najmu w tym projekcie z firmą 3LP, która już po raz kolejny wybrała obiekty Hillwood. Klienci kontynuujący współpracę z nami są wizytówką dobrze przeprowadzonych wcześniejszych transakcji i obsługi ich działalności we wcześniej wynajmowanych obiektach. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i dotychczasową współpracę z 3LP we Wrocławiu, Siechnicach oraz Sycowie – podkreśla Wojciech Dachniewski, Business Development Director Hillwood Polska.

Park Hillwood Zgierz zapewniać będzie podwyższony standard techniczny. Budynek będzie miał wysokość 12 metrów, podwyższoną odporność ogniową (+4000 mJ/mkw.) oraz zwiększoną nośność posadzki (do 8 t/mkw.) Do wynajęcia pozostaje 41 tys. mkw. Minimalny moduł magazynowy wynosi 3800 mkw. Co istotne, powierzchnia może być w pełni dostosowana do potrzeb przyszłego najemcy. W zależności od zapotrzebowania, deweloper dostarczy też powierzchnię biurową lub socjalną.

To kolejny projekt dewelopera w tym regionie, poprzednie inwestycje zrealizowane zostały w Kutnie i Strykowie.