:

Rusza rozbudowa centrum logistycznego DPD

W miejscowości Dobra w gminie Stryków w Łódzkiem ruszyła rozbudowa centrum logistycznego DPD Polska. Kontrakt realizuje spółka Dekpol.


Prace prowadzone są na terenie kompleksu funkcjonującego przy ul. Wodnej. Według Propertynews.pl roboty dotyczą infrastruktury zewnętrznej centrum. W 2011 r. DPD planował budowę w okolicach Strykowa przy współpracy biura Archymetria obiektu o powierzchni ok. 14 tys. m kw.

Magazyny do wynajęcia wokół Strykowa to – zaraz po Łodzi – najbardziej pożądana powierzchnia logistyczna w centrum Polski. Za sprawą skrzyżowania autostrad A1 i A2 sprawia, Stryków postrzegany jest jako naturalne zaplecze dla firm prowadzących szeroką dystrybucję w skali krajowej.


Paulina Dziubińska

Zobacz więcej

Hillwood zakończył inwestycję w Oleśnicy


30-10-2020

Park logistyczny Hillwood Oleśnica ma już pozwolenie na użytkowanie. Budynek oferuje najemcom w sumie 53 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i w większości jest już wynajęty.

III kwartał Panattoni pod znakiem budowy. 1,5 mln m kw. w Europie


28-10-2020

Panattoni kończy III kwartał 2020 r. pod znakiem budowy na potrzeby e-commerce i produkcji. W Polsce deweloper wystartował m.in. z realizacją obiektu produkcyjnego dla Danfoss Poland, a także kontynuował budowę fabryki grilli dla Weber czy powierzchnie dedykowane sprzedaży w internecie, zarówno w ramach własnych parków, jak i BTS’ów.

Colquimica Adhesives przedłuża umowę z SEGRO


26-10-2020

Colquimica Adhesives przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowej liczącej 7,3 tys. mkw. zlokalizowanej na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Przedsiębiorstwo zdecydowało się również na wynajem dodatkowej powierzchni w nowo powstałym obiekcie magazynowym, tym samym zwiększając swoją działalność w parku do ponad 11 tys. mkw.

TDJ Equity i 7R łączą siły. Powstanie 7R Projekt


26-10-2020

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek o zgodę na utworzenie przez TDJ Equity i spółkę 7R spółki zajmującej się wynajmem powierzchni przemysłowych.