Rozbudowa Panattoni Park Gorzów. Operator logistyczny Fiege wynajął 11 000 m kw.

Trwa rozbudowa Panattoni Park Gorzów, a deweloper ma już kolejnego najemcę. Jest nim firma Fiege - globalny operator logistyczny, który zajmie 11 000 m kw. Przedsiębiorstwo będzie prowadzić operacje logistyczne dla klienta z sektora produkcyjnego. Panattoni Park Gorzów zostanie ukończony w listopadzie br. i osiągnie blisko 70 000 m kw. Park w całości przejdzie proces certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie Very Good, zgodnie ze standardem dewelopera i wymaganiami FIEGE.


mat. pras.
Panattoni zbliża się do końca realizacji Panattoni Park Gorzów. Obecnie trwa rozbudowa inwestycji o 50 000 m kw., by już w listopadzie osiągnęła swoją docelową powierzchnię blisko 70 000 m kw. Doskonała lokalizacja przy trasie S3 i godzina drogi od granicy z Niemcami przyciąga kolejne przedsiębiorstwa działające na arenie międzynarodowej. Jedną z nich jest Fiege – globalny operator logistyczny, który w realizowanej części kompleksu wynajął 11 000 m kw.

W Panattoni Park Gorzów firma będzie prowadzić operacje logistyczne dla swojego klienta, którego zakład produkcyjny również znajdować się będzie na terenie Parku. Doskonała lokalizacja pozwoli na sprawne dotarcie towarów zarówno do odbiorców w Polsce, jak i w Europie. Na potrzeby prowadzonych w obiekcie procesów deweloper m.in. zwiększy ognioodporność jednego z wynajmowanych budynków do ponad 4 tys. MJ/m kw.

Fiege to niemiecki operator logistyczny ze 150-letnią historią. Działa w 14 krajach i 186 oddziałach, specjalizując się w logistyce dla szerokiego spektrum branż: od mody, przez ochronę zdrowia, media, przemysł, po wielokanałową sprzedaż detaliczną, czy transgraniczny handel elektroniczny. Na całym świecie firma zatrudnia blisko 20 000 pracowników i zarządza 3,3 mln m. kw. powierzchni magazynowej.

Polski oddział firmy, zatrudniający ok. 7 000 pracowników i prowadzący operacje logistyczne na powierzchni ok. 500 000 m. kw. dla wielu renomowanych klientów, jest niezwykle istotną i dynamicznie rozwijającą się częścią Grupy Fiege.

Bardzo ważną częścią filozofii Fiege jest zrównoważone budownictwo – a jeden z niemieckich obiektów firmy otrzymał nawet Złoty Certyfikat od Rady Zrównoważonego Budownictwa w Niemczech (DGNB). W dalszej realizacji „zielonych” założeń, Panattoni jest partnerem idealnym. Deweloper certyfikuje wszystkie nowo realizowane obiekty metodą BREEAM co najmniej na poziomie Very Good, a ponadto do 2025 roku planuje osiągnąć neutralność emisyjną. W Panattoni Park Gorzów Fiege skorzysta z szeregu systemów pozwalających na znaczne oszczędności wody i energii, a sam budynek zostanie otoczony przez tereny zielone z ekologicznymi meblami miejskimi.

- Fiege dzięki globalnemu zasięgowi działalności ma doskonały przegląd różnych rynków i rozwiązań i szukając kolejnych obiektów dokładnie wie czego oczekuje – jakości, odpowiednich rozwiązań i zrównoważonego budownictwa. I dokładnie to dostarcza Panattoni, uzupełniając ofertę idealną lokalizacją - niecałą godzinę od granicy z Niemcami - która doskonale wpisze się w międzynarodową działalność firmy Fiege - komentuje Katarzyna Iwańska, Leasing Manager  z Panattoni.

Gorzów to dynamicznie rozwijające się miasto, które przyciąga przedsiębiorców. Globalne firmy oraz polskie biznesy z międzynarodowymi ambicjami doceniają rozbudowaną infrastrukturę miejską, dobry dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz przede wszystkim doskonałą lokalizację, z której korzysta również Panattoni Park Gorzów. Inwestycja położona jest 7 km od centrum miasta w pobliżu drogi S3, na trasie ze Szczecina do autostrady A2. Ponadto kompleks znajduje się niecałe 150 km od Berlina, co podkreśla jego potencjał do działalności międzynarodowej.

Panattoni Park Gorzów docelowo osiągnie 69 000 m kw. Obecnie wybudowano blisko 19 000 m kw. Na zrealizowanej dotychczas powierzchni działa m.in. Omnipack oraz Logoplaste. Kolejni najemcy pojawią się już w listopadzie br. kiedy do użytku zostanie oddana całość kompleksu. Panattoni Park Gorzów składać się będzie z dwóch budynków typu multi-tenant, dostosowanych do potrzeb różnych klientów, które pozwolą na elastyczne kształtowanie modułów. Hale wyposażane są w nowoczesne doki rozładunkowe, bramy z poziomu „0”, a także przestronne biura z możliwością indywidualnej aranżacji. Cały park zgodnie ze standardem Panattoni, jest realizowany według założeń certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.