Rekordowy najem w Prologis Park Janki

Prologis wybuduje jedno z największych w Polsce, pod względem powierzchni zabudowy, centrum dystrybucji do obsługi handlu tradycyjnego oraz e-commerce dedykowane jednemu klientowi.


fot. mat. pras.
Prologis poinformował o podpisaniu umowy ze swoim wieloletnim klientem, firmą Euro-net – właścicielem ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD na wynajem, rekordowych pod względem powierzchni zabudowy, 160 tys. metrów kwadratowych w Prologis Park Janki.

Transakcja obejmuje budowę dwóch budynków typu build-to-suit (BTS) o łącznej powierzchni niemal 125 000 metrów kwadratowych oraz przedłużenie obecnie obowiązującej umowy najmu.

- Jako lider rynku elektroniki użytkowej, koncentrujemy się na stałym rozwoju i zapewnieniu klientom jak najlepszych doświadczeń w kontakcie z naszą marką. A klient oczekuje przede wszystkim szerokiego wyboru, dostępności towarów i szybkiej dostawy, z tego względu powiększamy nasze powierzchnie magazynowe i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania logistyczne. Stworzenie jednego z największych centrum dystrybucyjnego w Polsce dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce umożliwi nam optymalizację działań operacyjnych, a jednocześnie – co było dla nas bardzo ważne – stworzenie przyjaznej przestrzeni do pracy - mówi Dorota Grubka, Dyrektor ds. Najmu i Administracji, EURO-net.

- Podczas 11-letniej współpracy z Euro-net postawiliśmy na poznanie i zrozumienie oczekiwań biznesowych naszego klienta. Zakładając jego dynamiczny rozwój zaproponowaliśmy rozwiązania, które wychodzą naprzeciw zmieniającym się wymaganiom logistycznym, w tym efektywniejszej i szybszej dystrybucji na potrzeby rosnącego segmentu e-commerce. To największa tego typu umowa w Polsce, a potrojenie zajmowanej dotychczas przez Euro-net w Prologis Park Janki powierzchni zabudowy podkreśla znaczenie świetnej lokalizacji oraz jest świadectwem wartości naszej strategii koncentrującej się na kliencie - mówi Kamila Pruk, Senior Leasing Officer Prologis w Polsce.

Prologis Park Janki jest położony 15 kilometrów od centrum Warszawy, tuż przy Węźle Puchały, w bezpośrednim sąsiedztwie dróg ekspresowych S7 i S8, łączących stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrad A1 i A2. Jest oddalony zaledwie o 14 kilometrów od warszawskiego Okęcia.