Radial w MLP Pruszków II

Należąca do belgijskiej grupy bpost spółka Radial wprowadzi się do parku logistycznego MLP Pruszków II i otrzyma ponad 9 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz biurowej.


mat. pras.

– Kiedy skala zleceń przekroczyła możliwości naszego istniejącego centrum wsparcia logistycznego w Polsce, zaczęliśmy się rozglądać za lokalizacją, która nie tylko wystarczyłaby na nasze obecne potrzeby, lecz również umożliwiła nam dalszą szybką ekspansję. Położone w pobliżu Warszawy centrum MLP Pruszków II pozwoli nam sprawnie i w efektywny kosztowo sposób docierać do klientów z Polski oraz rynków sąsiednich, oraz oferować polskim sprzedawcom i właścicielom marek niezwykle nowoczesną i skalowalną bazę klasy A++, do której będą mogli powierzyć logistyczną obsługę handlu internetowego – powiedział Tomasz Okowiak reprezentujący firmę Radial.

– Nasze centrum logistyczne MLP Pruszków II cieszy się ogromną popularnością wśród naszych potencjalnych jak i obecnych klientów. Atrakcyjna lokalizacja wraz z dobrą infrastrukturą transportową zarówno drogową, kolejową jak i lotniczą to główne czynniki, które wpływają na decyzje naszych klientów, aby to właśnie w MLP Pruszków II rozpocząć swoją działalność – powiedział Tomasz Pietrzak Senior Leasing Manager w MLP Group.

MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Powstaje na działce 72 ha z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 292 tys. mkw.

MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.