Raben pozostaje w Strykowie

Raben Logistics Polska, będąca obecnym najemcą parku Logicor Stryków, przedłużyła umowę najmu na około 11 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej w budynku nr 1.


Na części powierzchni Raben świadczy usługi dla jednego z wiodących światowych koncernów naftowych i gazowych. Moduł ten jest dostosowany do ponadstandardowych potrzeb tego klienta. Pozostała część wynajmowanej powierzchni jest wykorzystywana jako standardowy magazyn do składowania towarów.

- Nasza długoletnia współpraca z firmą Logicor, oparta na partnerskich relacjach oraz elastyczne podejście do modyfikacji przestrzeni magazynowej zgodnie z potrzebami zarówno naszej firmy, jak i naszych klientów, sprawiły że zdecydowaliśmy o przedłużeniu umowy najmu w parku Logicor Stryków. Doskonałe położenie parku, wysoka jakość i bezpieczeństwo zastosowanych rozwiązań oraz sprawdzony partner są gwarancją stabilnego rozwoju biznesu w kolejnych latach – powiedział Sebastian Ociepka, Dyrektor Regionu, Raben Logistics Polska sp. z o.o.

Park Logicor Stryków to nowoczesne centrum magazynowe, składające się z trzech budynków o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 107 tys. m kw. Jest on zlokalizowany w centralnej Polsce, zaledwie 5 km od skrzyżowania autostrady A1 i A2, łączących Wschodnią i Zachodnią Europę. Dodatkowym atutem parku jest jego usytuowanie w odległości zaledwie 15 km od centrum Łodzi, co zapewnia ułatwiony dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

- Stryków to obecnie kluczowa lokalizacja magazynowa w centralnej Polsce dla firm prowadzących ogólnopolską działalność dystrybucyjną takich jak Raben. Doskonałe położenie blisko węzła łączącego dwie autostrady oraz nieduża odległość od dwóch wielkich aglomeracji łódzkiej i warszawskiej sprawiają, że liczba metrów kwadratowych wynajętych w tej lokalizacji wzrosła blisko dwukrotnie zaledwie w ciągu roku. Pomimo dużej podaży i ciągle powstających nowych magazynów, wskaźnik pustostanów w tej lokalizacji należy do jednych z najniższych w kraju – powiedziała Anna Mazepa, Senior Asset Manager w Logicor.

Grupa Raben jest operatorem logistycznym z ponad 87-letnim doświadczeniem, który oferuje rozwiązania nie tylko dla dużych firm, ale również dla małych i średnich przedsiębiorstw, które zdecydowały się na outsourcing swoich procesów logistycznych. Grupa ma swoje oddziały na terenie 12 krajów Europy, dysponuje ponad 7500 środków transportu, zatrudnia prawie 10 tys. pracowników. Grupa Raben, która jest obecna na polskim rynku od ponad 27 lat, od wielu jest największym operatorem transportowo-logistycznym w Polsce.