ProLogis wynajmuje 8 000 metrów kwadratowych firmie FIEGE w Czechach

ProLogis (NYSE: PLD), największy na świecie właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś o wynajęciu 8 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na terenie ProLogis Park Úžice firmie FIEGE, jednemu z wiodących dostawców usług logistycznych w Europie.


Firma FIEGE zajmie 8 000 metrów kwadratowych na terenie ProLogis Park Úžice, nowoczesnego parku dystrybucyjnego zbudowanego zgodnie z najwyższymi standardami budowlanymi i ekologicznymi. Park jest strategicznie położony przy autostradzie D8 (zjazd 9), jedynie 9 kilometrów od Pragi. ProLogis Park Úžice cieszy się również doskonałym dostępem do najważniejszych tras tranzytowych prowadzących z Pragi na północ Czech, do Niemiec oraz międzynarodowego portu w Hamburgu.

FIEGE wynajmuje również 5 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na terenie ProLogis Park Prague D1 EAST, parku dystrybucyjnego o powierzchni 139 000 metrów kwadratowych zlokalizowanego 11 kilometrów na południowy wschód od Pragi. FIEGE wynajmuje łącznie ponad 70 000 metrów kwadratowych powierzchni od ProLogis na terenie obiektów znajdujących się w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w Azji.

„ProLogis Park Úžice to jeden z pierwszych parków dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej zaprojektowanych zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju,” powiedział Jakub Pelikan, Vice President ProLogis na Czechy i Słowację. „Firmy na całym świecie przywiązują coraz większą wagę do wpływu swojej działalności na środowisko.

W ProLogis wierzymy, że idea zrównoważonego rozwoju jako podejście biznesowe umożliwia znalezienie ‘złotego środka’ w osiąganiu celów ekologicznych, społecznych
i ekonomicznych. Park w Úžicach jest dowodem naszego zaangażowania i może być stawiany za przykład zrównoważonego podejścia w branży deweloperskiej w Europie Środkowej. Cieszymy się, że firma FIEGE kontynuuje współpracę z ProLogis nie tylko
w Czechach ale i w całej Europie.”

„Nowa umowa najmu z ProLogis jest istotnym elementem naszej długofalowej strategii dystrybucji w Europie," powiedział Willi Richter, dyrektor ds. prawnych FIEGE Czechy. „Zastosowane rozwiązania ekologiczne w ProLogis Park Úžice stanowiły istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji o wyborze centrum dystrybucyjnego. Również lokalizacja parku w pobliżu Pragi, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady D8 miała dla nas ogromne znaczenie, gdyż spełnia nasze wymagania logistyczne.”

Pozostali klienci ProLogis Park Úžice to m.in.: TRANSKAM, spol. s.r.o. i Wincanton Česká Republika.