ProLogis wynajmuje 5 900 metrów kwadratowych firmie Textile House na Słowacji

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował dziś o wynajęciu 5 900 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park Bratislava firmie Textile House for Euro Trade.


Textile House zajmie 5 900 metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej w Budynku 2 na terenie ProLogis Park Bratislava, nowoczesnego centrum logistycznego zlokalizowanego w jednej z największych słowackich stref przemysłowych. Od 1996 roku Textile House dostarcza odzież używaną do 17 własnych sklepów na Słowacji, a także do hurtowni w Europie, Afryce i Indiach. Firma rozpoczęła działalność od dwóch hurtowni w Bratysławie i Koszycach, a obecnie zaopatruje w odzież placówki detaliczne w państwach Europy Środkowej i Afryki, jak również w Indiach i innych krajach.

„W roku 2000 przesortowaliśmy i sprzedaliśmy 700 ton odzieży, natomiast w roku ubiegłym liczba ta wyniosła już 4 000 ton, co oznacza ogromny wzrost w ciągu zaledwie dziesięciu lat” – powiedziała Jane Nielsen z Dyrektor Zarządzający Textile House for Euro Trade. – „Zamierzamy rozwijać się dalej, dlatego planujemy rozbudowę naszych sieci dystrybucji. W tym celu potrzebujemy strategicznie zlokalizowanych magazynów najwyższej jakości, w których będziemy mogli sortować towar. ProLogis, jako firma dysponująca nowoczesnymi i funkcjonalnymi obiektami dystrybucyjnymi, zaproponowała nam powierzchnię w ProLogis Park Bratislava, która doskonale spełnia nasze wymagania”.

„Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się sprostać specyficznym oczekiwaniom ważnego klienta” – powiedział Martin Polak, ProLogis Leasing Manager for Slovakia. – „Zaspakajając potrzeby dystrybucyjne Textile House, wykazaliśmy się znajomością rynku nieruchomości magazynowych oraz umiejętnością znajdowania elastycznych rozwiązań. Liczymy na współpracę z firmą w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej, chcemy też wspierać Textile House w realizowaniu planów ekspansji”.

ProLogis Park Bratislava jest położony w odległości 24 kilometrów na wschód od centrum stolicy Słowacji, dwa kilometry od miasta Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego. Do kompleksu prowadzi pierwszy za Bratysławą zjazd z autostrady E75 (Bratysława–Żylina), natomiast połączenie z Trnavą zapewnia Europejski Korytarz 4. Na terenie parku znajduje się obecnie sześć budynków o powierzchni magazynowej liczącej w sumie 183 000 metrów kwadratowych. Po zakończeniu rozbudowy park będzie składał się z ośmiu budynków o łącznej powierzchni 250 000 metrów kwadratowych.

Portfolio ProLogis na Słowacji obejmuje trzy centra dystrybucyjne: ProLogis Park Bratislava, ProLogis Park Nové Mesto oraz ProLogis Park Galanta-Gáň. Razem jest to 12 budynków o całkowitej powierzchni dystrybucyjnej wynoszącej 386 000 metrów kwadratowych.