ProLogis wynajmuje 4350 metrów kwadratowych firmie Movianto na Słowacji

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś, że wynajął 4350 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park Bratislava Grupie Movianto.


Movianto zajmie 4350 metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej w Budynku 6 na terenie ProLogis Park Bratislava — nowoczesnego centrum logistycznego, dogodnie położonego w jednej z największych słowackich stref przemysłowych. Movianto jest częścią Celesio AG — grupy dystrybucyjnej obsługującej branżę medyczną, o rocznych obrotach na poziomie 21,8 miliarda euro. Firma jest liderem europejskiego rynku oraz właścicielem sieci hurtowni w 15 krajach i aptek w 9 krajach Europy. Movianto ma przedstawicielstwa w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Irlandii, Holandii, Norwegii, Portugalii, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

„Ponad 1700 naszych ekspertów w dziedzinie obsługi branży medycznej zarządza 175 000 miejsc paletowych w 13 krajach Europy” — powiedział Roman Harviscak, Dyrector Movianto na Czechy

i na Słowację. „Świadczymy pełen zakres innowacyjnych usług logistycznych i dystrybucyjnych w zakresie magazynowania i dostaw towaru dla branży farmaceutycznej i nie tylko. Dlatego potrzebujemy magazynów najwyższej jakości, zaprojektowanych pod kątem naszych wymagań 

i usytuowanych w korzystnych lokalizacjach. Fakt, że ProLogis zaspakaja te potrzeby oraz gwarantuje wysoką jakość usług, zadecydował o tym, że postanowiliśmy wynająć powierzchnię w ProLogis Park Bratislava”.

„Umowa najmu zawarta z tak prestiżowym klientem jak Movianto świadczy o tym, że ProLogis zarządza obiektami w sposób profesjonalny i potrafi łączyć globalne doświadczenie ze znajomością lokalnej specyfiki” — powiedział Martin Polak, ProLogis Leasing Manager for Slovakia. „ProLogis Park Bratislava spełnia wszystkie oczekiwania stawiane nowoczesnym budynkom magazynowym i oferuje idealne warunki do prowadzenia dystrybucji w skali krajowej i międzynarodowej. Firmie Movianto życzymy sukcesu i liczymy na dalszą współpracę zarówno w Bratysławie, jak i w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej”.

ProLogis Park Bratislava leży w odległości 24 kilometrów na wschód od centrum stolicy Słowacji, dwa kilometry od miasta Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego. Do kompleksu prowadzi pierwszy zjazd z autostrady E75 (Bratysława—Żylina) za Bratysławą. Połączenie z Trnavą zapewnia Europejski Korytarz 4. Obecnie park skład się z sześciu budynków magazynowych o łącznej powierzchni około 183 000 metrów kwadratowych. Po całkowitej rozbudowie łączna powierzchnia parku będzie wynosić ponad 290 000 metrów kwadratowych (osiem budynków).

Portfolio ProLogis na Słowacji obejmuje trzy centra dystrybucyjne: ProLogis Park Bratislava, ProLogis Park Nové Mesto i ProLogis Park Galanta-Gáň. Łącznie jest to 12 budynków o całkowitej powierzchni dystrybucyjnej 386 000 metrów kwadratowych.