ProLogis wynajmuje 22 500 m2 powierzchni magazynowej w Poznaniu i Wrocławiu

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca nowoczesnych magazynów do wynajęcia, poinformował o podpisaniu trzech umów najmu na 22 500 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowe.


Duże zainteresowanie firm logistycznych magazynami w rejonie Poznania, należącymi do dewelopera Prologis

 „Nasze działania koncentrujemy na rozwijaniu kontaktów z dotychczasowymi klientami oraz budowaniu zaufania wśród nowych najemców.“ - powiedział Maciej Madejak, First Vice President ProLogis w Polsce. „Nasi partnerzy biznesowi znajdują w ofercie ProLogis dokładnie to, czego oczekują po liderze rynku powierzchni magazynowych – najwyższej jakości usług, połączonych z profesjonalnym doradztwem i elastycznością działania.“

Trzy najnowsze umowy najmu na ponad 22 500 metrów kwadratowych w parkach magazynowych ProLogis w rejonie Wrocławia i Poznania to: 

•przedłużona przez firmę Kuehne+Nagel umowa na wynajem 11 900 metrów kwadratowych, globalnego dostawcę usług logistycznych powierzchni magazynowej 

w ProLogis Park Wrocław. Firma wynajmuje obecnie około 411 900 metrów kwadratowych powierzchni dystrybucyjnej w 22 budynkach ProLogis na świecie.

•7 800 metrów kwadratowych w ProLogis Park Poznań wynajęte przez firmę Wincanton Logistics, wiodącego operatora logistycznego na świecie, który jest najemcą ponad 252 400 metrów kwadratowych powierzchni w centrach dystrybucyjnych ProLogis na świecie. 

•2 830 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni produkcyjno-magazynowej, zlokalizowanej w ProLogis Park Wrocław III, wynajęła firma Sonoco Sp. z o.o., światowy lider w produkcji opakowań przemysłowych i konsumenckich. Nowa umowa powiększy magazyn Sonoco we Wrocławiu do 14 000 metrów kwadratowych.

Prologis jest właścicielem oraz zaządcą 11 nowocznych magazynów w rejonie Poznania

Portfolio firmy ProLogis w rejonie południowo-zachodniej Polski obejmuje sześć nowoczesnych parków magazynowych, zlokalizowanych w rejonie Wrocławia i Poznania. 

Z czterema centrami dystrybucyjnymi (17 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 395 000 metrów kwadratowych ProLogis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej w rejonie Wrocławia z 75% udziałem w rynku. Portfolio firmy w rejonie Poznania to 11 budynków o łącznej powierzchni 164 000 metrów kwadratowych, usytuowanych w dwóch centrach dystrybucyjnych położonych około 15 kilometrów na zachód od centrum Poznania. 

„Ze względu na wysoką jakość obsługi i doskonałe warunki komunikacyjne, magazyny ProLogis cieszą się dużym zainteresowaniem klientów szukających bazy dystrybucyjnej zarówno na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, jak i na Zachód.” – dodał Madejak.


 • Poznań

  Szukasz magazynu w Poznaniu?

  Powierzchnia dostępna: 183000 m2
  Liczba ofert: 355
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Poznań
 • Wrocław

  Szukasz magazynu we Wrocławiu?

  Powierzchnia dostępna: 115500 m2
  Liczba ofert: 54
  Średni czynsz: -
  Magazyny: Wrocław