ProLogis wynajmuje 18 000 metrów kwadratowych firmie Sony DADC w Czechach

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował dziś o wynajęciu 18 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park Pilsen-Stenovice firmie Sony DADC.


Sony DADC zajmie Budynek nr 1 w ProLogis Park Pilsen-Stenovice — nowoczesnym centrum dystrybucyjnym zlokalizowanym niedaleko Pilzna, przy autostradzie D5, która jako jedyna łączy Pragę z zachodnią częścią Niemiec. Po tej transakcji niemal cała powierzchnia ProLogis Park Pilsen Stenovice będzie już wynajęta. Sony DADC wynajmuje od ProLogis także ponad 20 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w centrum dystrybucyjnym w Paryżu.

„Dostarczamy naszym klientom produkty elektroniczne najwyższej jakości, dlatego potrzebujemy także powierzchni dystrybucyjnej najwyższej jakości i w strategicznej lokalizacji” — powiedział Werner Gangl, General Manager, Sony DADC Czech Republic. „ProLogis Park Pilsen-Stenovice to nie tylko doskonałe miejsce do świadczenia naszych specjalnych usług zarządzania pakowaniem i zwrotami, za realizację których będzie odpowiadać około 250 nowych pracowników. Obiekt ten również doskonale wpisuje się w długofalową strategię inwestycyjną Sony DADC dotyczącą zasobów infrastrukturalnych, dzięki której udało nam się stworzyć najbardziej rozbudowany na świecie łańcuch dostaw w branży rozrywkowej.

„Nowo zawarta umowa najmu z tak prestiżowym klientem to kolejne potwierdzenie przyjaznego klimatu dla rozwoju działalności gospodarczej w Pilźnie” — powiedział Mario Sander, ProLogis market officer for the CR and Slovakia. „Bliskość granicy z Niemcami to idealna lokalizacja dla międzynarodowych korporacji z Europy Zachodniej, poszukujących możliwości ekspansji na wschód. Z wielką przyjemnością witamy firmę Sony DADC w ProLogis Park Pilsen-Stenovice i liczymy na współpracę z tym klientem także w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.“

Agencja nieruchomości Modesta — podmiot zależny spółki Dr. Max Huber & Partners reprezentowała ProLogis w negocjacjach umowy najmu. 

ProLogis Park Pilsen-Stenovice to nowoczesne centrum dystrybucyjne składające się z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 59 000 metrów kwadratowych. Po zakończeniu budowy park będzie składał się z pięciu budynków o łącznej powierzchni 120 500 metrów kwadratowych. ProLogis Park Pilsen-Stenovice jest strategicznie położony w odległości około 1,5 kilometra na północny wschód od miejscowości Štěnovice, 2 kilometry na południe od Pilzna, 80 kilometrów na południowy zachód od Pragi i 70 kilometrów od granicy niemieckiej. 

Klientami ProLogis Park Pilsen-Stenovice są także firmy takie jak: EUROGATE Warehousing & Distribution Czech, Kika Nabytek i Mitsui – Soko (Europe) B.V.